Аби полегшити навантаження на українські лікарні, ЄС понад рік забезпечує координацію регулярної медичної евакуації українських пацієнтів, хронічно хворих, а також постраждалих внаслідок війни. Станом на сьогодні понад 2000 українських пацієнтів було перевезено для отримання спеціалізованої медичної допомоги до лікарень по всій Європі через Механізм цивільного захисту ЄС.

Пацієнти були направлені на лікування до медзакладів 20 країн Європи: Австрії, Бельгії, Чехії, Данії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Угорщини, Ірландії, Італії, Литви, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Румунії, Словенії, Іспанії та Швеції.

Підтримку пацієнтів також надає Центр медичної евакуації ЄС у Жешуві, де вони отримують цілодобовий догляд. Центр слугує проміжним пунктом для пацієнтів, які спочатку перевозяться з України до Польщі наземним транспортом з метою подальшого транспортування до лікарень по всій Європі.

Комісар ЄС з питань управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич сказав: «Більше року тому ЄС почав організовувати медичну евакуацію українських пацієнтів з метою зниження величезного тиску на систему охорони здоров’я України. Сьогодні ми зафіксували успішне доправлення понад 2000 українських пацієнтів до лікарень Європи. Я вдячний за солідарність, продемонстровану в  межах всього Європейського Союзу щодо прийняття цих вразливих пацієнтів у такий нужденний час. Хочу особливо подякувати Норвегії за практичний досвід і чудову співпрацю протягом минулого року. Разом ми рятуємо життя».

Комісарка ЄС з питань охорони здоров’я та безпечності харчових продуктів Стелла Кіріакідес заявила: «Жорстоке російське вторгнення завдало величезної шкоди українській системі охорони здоров’я, поставивши під загрозу здоров’я та життя громадян України. Аби підтримати осіб, що потребують лікування, вже більше року пацієнтів переводять до лікарень європейських країн та Норвегії для надання допомоги, а також підтримки психічного здоров’я та подолання наслідків травматизації. Я хотіла б висловити своє захоплення відданістю та професіоналізмом бригад екстреної медичної допомоги з України та країн, що межують з ЄС, які займаються організацією безпечного перевезення пацієнтів до ЄС. Ця спільна робота триватиме й надалі, як і наша підтримка України – стільки, скільки буде потрібно».

Для отримання додаткової інформації відвідайте нашу сторінку про допомогу Україні з боку Європейського Союзу.

Контакти:

Міріам Гарсіа Феррер (Miriam Garcia Ferrer) – тел.: +32 2 299 90 75; Стефан де Кеєрсмекер (Stefan De Keersmaecker) – тел.: + 32 2 298 46 80; Даніель Пуглісі (Daniel Puglisi) – тел.: +32 2 296 91 40).