Кабінет Міністрів розширив перелік послуг, робіт, прав інтелектуальної власності за операціями з імпорту яких Національному банку рекомендовано забезпечити здійснення переказів валютних коштів за кордон. Зокрема, до переліку внесено низку галузевих виставок, участь у яких українських підприємців сприятиме посиленню економічного та експортного потенціалу України, налагодженню зв’язків між українськими та закордонними виробниками. Відповідне рішення ухвалено на засіданні Уряду 7 квітня 2023 року.

«Для українських виробників надзвичайно важливо мати можливість представити свою продукцію на найбільших галузевих виставках світу. Для одних це – реальний шанс вийти на ринки Європи, Америки, Азії, для інших – перспективи зацікавити потенційних інвесторів та залучити кошти на модернізацію та розширення виробництва. Участь у таких заходах – це й змога для виробника ознайомитися та взяти на озброєння найновіші технології.У 2022 та 2023 році ми забезпечили можливість участі українського бізнесу в понад двохсот виставках, рекомендувавши НБУ здійснювати перекази, пов’язані з участю в  цих заходах. Сьогодні до переліку додано ще біля тридцяти міжнародних виставок, участь у яких хочуть взяти українські підприємці. Для економіки посилення активності бізнесу в цьому напрямку,  його орієнтованість на зовнішню торгівлю – позитивний сигнал», – зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Відповідно до рішення Уряду,  перелік послуг, робіт, прав інтелектуальної власності за операціями з імпорту яких НБУ рекомендовано забезпечити здійснення переказів за кордон витрат, пов’язаних з участю суб’єктів господарювання у міжнародних виставках виробів шкіряної галузі, пакування, обмундирування та безпекового спорядження, інновацій у світі текстилю та одягу, меблів, техніки, технологій та інновацій, металообробки, техніки і обладнання для агропромислового комплексу тощо.Так, до переліку внесено участь у:- Міжнародній виставці архітектури, будівельних матеріалів і систем «BAU» в Мюнхені;- Міжнародній виставці «VIII International Fair of Packaging Technology and Packaging» в Варшаві;- Міжнародній виставці обмундирування та безпекового спорядження «IDET 2023» у Брно;- Міжнародній виставці інновацій у світі текстилю та одягу «ITMA 2023» в Мілані;- Міжнародній виставці техніки та обладнання для агропромислового комплексу «Borgeby Fältdagar» у Швеції та ін.