11 жовтня на Міжурядовій українсько-білоруській комісії з питань торгово-економічного співробітництва піднімалося питання зміни статусу прикордонного пункту пропуску “Вільча” у Київській області з міждержавного на міжнародний.

Про це повідомляє Посольство України в Республіці Білорусь.

26 засідання Міжурядової українсько-білоруської комісії з питань торгово-економічного співробітництва під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка та Заступника Прем’єр-міністра Республіки Білорусь Ігора Ляшенка пройшло в місті Гомелі.

Ключові питання, що обговорювалися представниками двох держав – це проведення Першого Форуму регіонів України та Білорусі, в якому візьмуть участь 13 областей, зокрема й Київщина. На заході заплановано підписання близько 20 угод місцевого й обласного рівнів, а також – міжурядові.

Відбувся діалог про товаровиробничу та міжрегіональну кооперацію, розвиток транспортних потоків і коридорів, міжнародних пунктів пропуску, які дозволять збільшити товарообмін між країнами. На 26-му засіданні Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії під головуванням Геннадія Зубка.

В рамках співпраці Прикордонних і Митних служб обох країн продовжується співробітництво у напрямку підготовки і реалізації спільних проектів спрямованих на облаштування і модернізацію пунктів пропуску на білорусько-українському кордоні, зокрема, досягнуто домовленостей до 1 січня 2019 року провести спільні консультації з питання організації зміни статусу міждержавного прикордонного пункту пропуску #Вільча Олександрівка-Вільча у Київській області на міжнародний.

Серед іншого обговорено співпрацю в енергетичній, культурній і гуманітарній сферах, спорті, освіті й розвитку іномовлення в Білорусі.