Столичні аудитори і ревізори за січень-березень забезпечили відшкодування втрат на суму понад 17 млн грн і запобігли незаконним витратам на 395 млн грн. Про це повідомляє прес-служба Північного офісу Держаудитслужби, працівники якого проводять контрольні заходи на підприємствах Києва та Київської області.

          «Проведеними моніторингами попереджено витрати коштів за процедурами закупівель, здійсненими з порушеннями законодавства, на загальну суму близько 395 млн гривень, з яких відмінено торгів за 5 процедурами загальною очікуваною вартістю майже 279 млн гривень та забезпечено розірвання 14 договорів на загальну суму майже 116 млн гривень», – йдеться у повідомленні прес-служби. Зазначається, що за результатами перевірок досягнуто економічного ефекту на загальну суму понад 664 млн гривень.

«За результатами контрольних заходів керівниками підприємств, установ, організацій та органів влади прийнято 3 управлінські рішення. Матеріали 22 контрольних заходів передано до правоохоронних органів для відповідного реагування. Розпочато 10 досудових розслідувань. Попереджено про неналежне виконання бюджетного законодавства на 1 об’єкті на суму 10,3 млн гривень. Органами держфінконтролю ініційовано 1 позов до суду»

          , – розповів начальник Північного офісу Держаудитслужби Олександр Карабанов.

          За недотримання законодавства 1 посадову особу звільнено із займаної посади, ще 3 – притягнуто до дисциплінарної відповідальності, а 8 – до адміністративної.

          Порушникам загрожують великі штрафи: від однієї тисячі до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000-170000 грн).