За минулий тиждень в рамках реалізації Плану заходів із розмінування земель сільськогосподарського призначення обстежено 5 431 гектар сільгоспугідь. Така інформація була оприлюднена під час засідання Міжвідомчої робочої групи з питань гуманітарного розмінування під головуванням Першого віцепрем’єр-міністра – Міністра економіки України Юлії Свириденко.

Усього з початку року підрозділами ДСНС, Міністерства оборони, Державної служби спеціального транспорту та неурядовими операторами було обстежено загалом 67 197 га.«Маємо непогані темпи робіт з очищення сільгоспземель від мін та снарядів, які демонструють наші сапери в полях. Відтак, Міжвідомча робоча група з питань гуманітарного розмінування опрацьовує комплекс питань, вирішення яких сприятиме пришвидшенню розмінування території України», – зазначила Юлія Свириденко.Так, зокрема, на засіданні МРГ з гуманітарного розмінування були розглянуті питання функціонування створеної Урядом бюджетної установи «Центр гуманітарного розмінування», яка координуватиме гуманітарне розмінування.

Також члени Міжвідомчої групи заслухали інформацію про стан запровадження інструменту моніторингу звітної інформації в частині висвітлення щотижневої інформації зі стану розмінування. Вказані допомагатимуть відслідковувати хід робіт, вчасно виявляти проблеми та оперативно ухвалювати реагувати.Серед питань, які були розглянуті Міжвідомчою робочою групою – спрощення критеріїв відбору та процедури включення суб’єктів господарювання до Переліку операторів протимінної діяльності, а також рішення, покликані підвищити ефективність роботи недержавних операторів.

Окрему увагу під час засідання було приділено питанням технічного оснащення підрозділів з розмінування. «Україні потрібні машини для розмінування. На сьогодні на наш заклик відгукнулися провідні виробники такого обладнання з низки країн. І необхідно дуже оперативно опрацювати та запропонувати механізми співробітництва з ними. Різні варіанти, в тому числі, за участі міжнародних донорів. Головне – ми повинні отримати техніку та залучити її до роботи якнайшвидше», – зазначила Юлія Свириденко.

Також Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України наголосила на необхідності пришвидшити вивчення відповідних можливостей вітчизняних виробників.Нагадаємо, опрацьований Міжвідомчою робочою групою План заходів із розмінування земель сільськогосподарського призначення передбачає пріоритетне обстеження та розмінування в разі потреби понад 470 тисяч га земель в 9 регіонах країни. На сьогодні повністю обстежено визначені Планом першочергового розмінування землі в Черкаській, Дніпропетровській та Запорізькій областях. В інших регіонах робота триває. Ключовими напрямками є розмінування сільгоспземель в Миколаївській та Херсонській областях.