У березні цього року українські піротехніки отримали перші дві машини механізованого розмінування DOK-ING MV-4 та MV-10 виробництва Республіка Хорватія. Вони були надані Україні за підтримки фонду американського інвестора Говарда Баффета і направлені до підрозділів ДСНС в Луганській області, які зараз працюють на Херсонщині. Про це повідомила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко. 

«Хочу подякувати справжньому другу України Говарду Баффету за надання машин для розмінування. На нещодавній зустрічі ми домовились про участь команди пана Баффета в довгостроковому проєкті з гуманітарного розмінування наших земель, і надалі Україна має отримати ще більше спецтехніки. Для нас дуже важлива експертиза фундації Баффета в розмінуванні, адже вона має  багаторічний досвід таких робіт в Колумбії», – заявила Юлія Свириденко. 

Передані Україні машини механізованого розмінування можуть використовуватися для розмінування протипіхотних та протитанкових мін, касетних боєприпасів, саморобних вибухових пристроїв, а також місцевості з твердим покриттям.  Наразі Україна потребує значно більших обсягів обладнання для гуманітарного розмінування. За оцінкою Світового банку, повний комплекс таких робіт буде коштувати 37,4 млрд доларів. Лише на першочергові потреби з обстеження та пріоритетного розмінування земель сільськогосподарського призначення за попередніми оцінками необхідно 1,5 мільярди доларів США. 

«Для прискорення розмінування нам потрібні легкі та важкі машини розмінування – усього біля сотні. Потрібно 380 машин для перевезення особового складу та 330 машин для перевезення вибухонебезпечних предметів до місць утилізації. Потрібні кошти на проведення технічного обстеження та очищення територій від мін та снарядів, що не вибухнули. Ми запрошуємо усі країни – партнери до участі в процесі гуманітарного розмінування», – наголосила Юлія Свириденко. За її словами, Говард Баффет пообіцяв, що буде і надалі брати активну участь в питанні пришвидшення очищення України, а також задіє свої контакти та можливості, аби знайти однодумців у світі, які б долучились до питання гуманітарного розмінування нашої країни. 

Своєю чергою, Голова ДСНС України Сергій Крук також розповів про переваги використання такої техніки:  “Машини механізованого розмінування допомагають нашим піротехнікам очищувати землю від ворожих боєприпасів значно швидше. І це – не єдина причина, чому нам потрібно більше таких машин. Оскільки управління ними відбувається дистанційно, наші фахівці стали більш захищені від мін-пасток чи боєприпасів зі слідами втручання, а також можуть очищати щільно заміновані території на безпечній для себе  відстані”.