Не боятися, чи будуть кошти завтра; стати на ноги фінансово або втілити давню мрію. Це все – про плани учасниць тренінгу з основ ведення власної справи. Навчання вже не вперше організовує благодійна організація СОС Дитячі Містечка разом із благодійною організацією “КОНВІКТУС УКРАЇНА”.

Цього разу навчання для 21 учасниці стартувало у Деснянському, Дніпровському та Оболонському районах Києва. Тренінг розділений за темами, одна із яких – дослідження цільової аудиторії свого проєкту. Спеціалісти пояснили всі особливості роботи з клієнтськими сегментами, адже коли берешся за власну справу – без таких знань не обійтись. Також жінки вивчали фінансове моделювання та аналізували ринок.

Попереду важливий крок – написання бізнес-планів. Учасницям треба детально продумати, чим і як хотіли би займатися, що їм для цього потрібно та за який час ідея приноситиме кошти. На втілення цих ідей у життя передбачений  грант – від 7500 до 15000 гривень, залежно від прописаних у проєкті потреб й особливостей.
Про те, що такі тренінги допомагають жінкам реалізовувати свій потенціал, свідчить досвід тих, хто  вже пройшов таке навчання.

Тетяна Рашко –  отримала грант та втілила власні ідеї у невеликому сімейному бізнесі. Чоловік виготовляє предмети інтер’єру з дерева, а Тетяна займається адміністративною складовою – приймає замовлення, веде соцмережі, вивчає тонкощі маркетингу.
Власну справу розпочали, облаштовуючи свою стареньку 1-кімнатну квартиру, де потрібно було ефективно використати простір, розповідає Тетяна:

 «Чоловік ще в студентські роки займався збором меблів і в нього до цієї справи неабиякий талант». 

Тож вирішили, що майстерність чоловіка можна використати як ресурс для міні бізнесу. Про тренінг з основ ведення власної справи та розробки бізнес-планів Тетяна дізналася від психологині “Конвіктус Україна” та захотіла пройти навчання.

«Я прагнула почути нову інформацію, яка б допомогла нам швидше розвиватися. Про те, що можна написати бізнес-план та отримати фінансову підтримку від проєкту #SOSДіти, я дізналася уже під час  навчання. Коли нам сказали що мій бізнес-план обрали, то з чоловіком раділи, немов діти», – з посмішкою розповідає Тетяна. Грантові кошти використали на необхідні інструменти та матеріали для роботи. Тож тепер в асортименті сімейного онлайн-магазину – пуфики, туалетні столики, шафи для ванни, стільчики-сходинки для дітей і шафи-купе.

У планах пари –  розвиток бізнесу. Сім’я Рашко сподівається втілити ще один свій задум –  сформувати власний штат працівників та відкрити склад. Адже наразі всі вироби доводиться виготовляти вдома.

І таких історій – чимало. Бо тренінги в рамках  проєкту #SOSДіти СОС Дитячі Містечка та “КОНВІКТУС УКРАЇНА” проводять регулярно.

«Фактично після перших проведених тренінгів ми побачили як горять очі в наших учасниць, відчули як вони змінюються, починають вірити в себе. Тоді ми вирішили зробити навчання регулярним, бо зрозуміли наскільки воно необхідне та корисне», – пригадує менеджер із комунікацій “КОНВІКТУС УКРАЇНА” Оксана Пазинич. 

Тільки протягом минулого року благодійна організація провела 5 бізнес-тренінгів для жінок. У цьому році – 2. Під час навчання 137 учасниць засвоїли основи ведення власної справи, Більше половини з них – розробили бізнес-плани. 90 % жінок, які захистили свої бізнес-плани на тренінгах, зараз успішно займаються підприємницькою діяльністю. Найближчі тренінги заплановані на липень.

Довідка “Нової Доби”: СОС Дитячі Mістечка — недержавна благодійна організація, що 20 років допомагає в Україні дітям-сиротам та сім’ям з дітьми, що опинились у складних життєвих обставинах або мають ризик потрапити в цю категорію.Є частиною міжнародної федерації SOS Kinderdorf, яка представлена у 138 країнах світу.