Київські аудитори протягом січня – квітня 2023 року забезпечили відшкодування втрат понад 18 млн грн та попередили незаконних витрат на 447,5 млн гривень. За січень – квітень 2023 року фахівці апарату Північного офісу Держаудитслужби забезпечили усунення втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму понад 18 млн гривень – повідомляє прес-служба відомства

За результатами проведених заходів керівниками підприємств, установ, організацій та органів влади прийнято 4 управлінські рішення.

Матеріали 31 контрольного заходу передано до правоохоронних органів для відповідного реагування. Розпочато 12 досудових розслідувань та вручено 2 письмових повідомлення про підозру. Крім того, за результатами проведених заходів держфінконтролю долучено 6 матеріалів до вже наявних кримінальних проваджень.

Попереджено про неналежне виконання бюджетного законодавства на одному об’єкті на суму 10,3 млн гривень.

«Органами державного фінансового контролю ініційовано 1 позов до суду.

Крім того, за недотримання законодавства трьох посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, 8 – до адміністративної (2 – за статтею 164-2 КУпАП, 6 – за статтею 164-14 КУпАП), одну посадову особу звільнено із займаної посади. За результатами проведення аудитів досягнуто економічного ефекту на загальну суму понад 665 млн гривень», – повідомив начальник Північного офіс у Держаудитслужби Олександр Карабанов.

Проведеними моніторингами попереджено витрати коштів за процедурами закупівель, здійсненими з порушеннями законодавства, на загальну суму – понад 447,5 млн гривень, з яких відмінено торгів за 5 процедурами загальною очікуваною вартістю майже 279 млн гривень та забезпечено розірвання 29 договорів на загальну суму понад 168,5 млн гривень.