362 українця отримають від держави мікрогранти на започаткування й розвиток бізнесу за програмою “Власна справа” на 85 млн грн за підсумками сьомої хвилі подачі заяв. З початку 2023 року переможцями програми стали вже 1917 підприємців, а з моменту її старту в липні минулого року – понад 5 тисяч. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна. 

Серед отримувачів мікрогрантів сьомої хвилі 53% жінок і 47% чоловіків, 76% переможців мають вищу освіту. Найбільше з них із Львівської (56 осіб), Київської (36 осіб), Рівненської (30 осіб), Вінницької та Івано-Франківської (по 22 особи) областей, а також міста Києва (39 осіб). Переважна більшість з цих підприємців планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу.  Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть грантоотримувачі, є:

  • оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 107 осіб;
  • тимчасове розміщування й організація харчування – 60 осіб;
  • переробна промисловість – 54 особи.

Нагадаємо, за грантовою програмою “Власна справа” українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов’язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту. Українці, що отримали мікрогранти у 2022 році, створять близько 8000 нових робочих місць.  Цього року на програму “Власна справа” бюджетом передбачено 1,8 млрд грн, що дозволить видати близько 10 000 мікрогрантів.  Урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми єРобота здійснюється через портал Дія.