Приватні австрійські компанії готові розглянути можливість долучитись до гуманітарного розмінування України. Про це йшла мова під час зустрічі Першого віцепрем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко із австрійським бізнесменом Марком-Міло Любе.

Юлія Свириденко наголосила на тому, що гуманітарне розмінування є надважливою складовою безпеки та економічного відновлення країни і входить до п’ятірки пріоритетів українського Уряду. Для швидкого очищення територій Україна запрошує усіх, хто може долучитись до гуманітарного розмінування.  Наразі потенційно забрудненими в Україні залишається близько 174 тис. квадратних кілометрів землі.

Це надзвичайно великий обсяг роботи, виконати яку Україна може лише за умов ефективної організації  і лише за допомоги світової спільноти.В свою чергу Марк-Міло Любе запевнив, що австрійські приватні компанії готові розглянути можливість долучитись до гуманітарного розмінуванні України за допомогою сучасної техніки, в тому числі і безпілотників. Він нагадав, що раніше австрійське політичне керівництво заявляло про готовність долучитись до фінансування процесу гуманітарного розмінування. Тому, за його словами, зараз потрібно активізувати політичний діалог між країнами для технічної реалізації цих домовленостей.