Одна з найбільших фінансових груп США – J.P. Morgan та Європейський дочірній підрозділ консалтингової компанії Alvarez & Marsal разом з компанією «Укрфінжитло» працюватимуть над розвитком іпотечного кредитування в Україні. 

Урочисте підписання меморандумів за участі Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко відбулось під час міжнародної конференції з відновлення України (URC 2023), що проходить цими днями в Лондоні.

Стратегічне партнерство з J.P. Morgan передбачає отримання практичних рекомендацій щодо залучення фінансування від іноземних інвесторів шляхом випуску облігацій, забезпечених іпотечними угодами, та/або здійснення сек’юритизацій. Також планується консалтингова допомога “Укрфінжитлу” з питань процедур та порядку регулювання випуску облігацій, забезпечених іпотекою, в країнах ЄС.  

Співпраця з консалтинговою компанією Alvarez & Marsal, окрім консультаційної допомоги, передбачає можливість в майбутньому залучення коштів від міжнародних фінансових організацій та іноземних інвесторів для потреб іпотечного кредитування в Україні. Компанія допоможе проаналізувати структуру Товариства та підібрати оптимальні моделі фінансування «bridge financing». 

“єОселя — інноваційний продукт для фінансової сфери в Україні. Повна цифровізація процесу заявки, зручність та нульова толерантність до корупції дає можливість співпрацювати з відомими світовими компаніями. Залучення іноземних партнерів до розбудови ринку іпотечного кредитування в Україні дозволить його масштабувати та зробити значно прозорішим, що суттєво сприятиме якісній відбудові нашої країни. Вірю, результати нашої співпраці не змусять себе чекати” – заявив голова правління “Укрфінжитла” Євген Мецгер.

Підписантами документів стали: голова правління “Української фінансової житлової компанії” Євген Мецгер, керівник ринків боргового капіталу у Центральній та Східній Європі, на Близькому Сході та в Африці J.P. Morgan Штефан Вейлер, керуючий директор Alvarez & Marsal European Growth Markets Марк Сандерс.