23 червня о 16.00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкрилася виставка живопису Петра Бойка «Чесний наїв».

Виставка представляє найновіші полотна, створені художником в умовах війни в Україні впродовж 2022–2023 рр., які репрезентують хрестоматійний декоративний експресіонізм митця та його впізнавану манеру виконання.

Мешканець міста Ніжин Чернігівської області, Петро Бойко малював свої життєствердні, щирі картини, коли в його робочій майстерні не було світла та опалення, коли лунали сигнали повітряної тривоги та вибухи.

Картина Перта Бойка

Живопис митця, який побачив світ у рік війни, – це прикмета часу. Але  творчість художника значно складніша та багатошаровіша, аніж просто репортажний документ. Насичені яскраві кольори в неймовірних поєднаннях та аплікативність форм, притаманні наївному мистецтву, реалізовані Петром Бойком більш вільно. Підкреслену умовність народного мистецтва митець гармонійно поєднує з класичними постмодерними прийомами.

Виставковий проєкт реалізовано в межах співпраці Національного музею українського народного декоративного мистецтва та Асоціації мистецтвознавців, експертів, оцінювачів та реставраторів.

Виставка триватиме до 2 липня 2023 року.

Для довідки:

Петро Бойко – український художник-авангардист, відомий своїм талантом та неповторним баченням світу. Народився 25 квітня 1954 року в місті Прилуки Чернігівської області. З дитинства захоплювався малюванням, живописом і колекціонуванням. Живе та працює в Ніжині.

З 2012 року є членом Національної спілки художників України.

У приватній оселі-музеї митця є сотні зразків живопису і старожитностей. В юнацтві він відносив себе до руху «хіпі», багато подорожував. За свою бунтарську антирадянську поведінку неодноразово затримувався співробітниками міліції і КДБ.

Картини Петра Бойка зберігаються в приватних колекціях шанувальників живопису з України, Росії, Білорусі, Німеччини, Ізраїлю, США.