У ДНЗ «Теремки», що на Торгмаші, триває спалах скарлатини. Лише минулого тижня на цю недугу там захворіли троє дітей. Загалом по місту протягом тривалого часу реєструють по декілька випадків скарлатини у різних навчальних закладах і серед неорганізованих дітей. Про це йдеться на сайті Трибуна Бровари з посиланням на  звіти броварського районного відділу лабораторних досліджень.

Як зазначено в останньому звіті, із 5 по 11 жовтня в «Теремках» занедужало троє дітей. Іще по одному – в садочку «Катюша» і школі №6. За тиждень до того хворих у Броварах було троє. Зокрема, один із них відвідує «Теремки». За інформацією фахівців, цього достатньо, щоби говорити про спалах скарлатини в ДНЗ «Теремки».

Як розповіла керівниця броварського районного відділу лабораторних досліджень Віра Товстоног, зазвичай випадки повторення захворювання, тобто спалаху, не припиняються після одного разу. Адже необхідно, щоби утворився імунний прошарок. Тобто, поки не перехворіють 70% дітей, спалах не припиниться.

Віра Товстоног зазначає, інкубаційний період скарлатини – аж 21 день. До того ж, як і з вітряною віспою, проти скарлатини не роблять вакцинації. На думку спеціалістки, важливо щоби і вітрянкою, і скарлатиною люди перехворіли саме в дитинстві. Адже в дорослому віці ці недуги переносяться значно важче, в деяких випадках повнолітні можуть потрапити до реанімації.

Скарлатина– це гостре інфекційне захворювання, яке проявляється інтоксикацією, запаленням мигдаликів ротоглотки і шкірним висипанням. Передається переважно повітряно-крапельним шляхом від людини до людини. Небезпека захворювання зростає в осінньо-зимовий період.