Минулого тижня, за даними ОВА, піротехніки обстежили в чотирьох регіонах країни понад 5 тисяч га земель сільгосппризначення, розмінували – понад 3 тисячі га. Усього з початку року обстежено понад 150 тисяч га сільгоспугідь з 470 тисяч га, запланованих до першочергового повернення в господарську експлуатацію.«Враховуючи специфіку процесу, щільність забруднення темпи обстеження та розмінування сільгоспземель не є сталими тиждень від тижня.

Однак в цілому зберігаються на достатньо високому рівні. Минулого тижня піротехніками досягнута позначка в 150 тисяч гектарів обстежених земель, які заплановано протягом чотирьох років першочергово повернути до економічного життя», – зазначила  Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.Так, за її словами, з початку року в Харківській області обстежено понад 21% земель сільгосппризначення, визначених для першочергового повернення в господарську експлуатацію.

В Херсонській – майже чверть. В Миколаївській – понад 67%.Як підкреслила Юлія Свириденко, відтак важливим завданням є посилення спроможностей урядових операторів – підрозділів ДСНС, Міністерства оборони, Державної служби спеціального транспорту. Зокрема їх оснащення відповідною технікою, яка допоможе суттєво прискорити очищення земель, навчання саперів, фінансування робіт. На Конференції з питань відновлення України в Лондоні цьому питанню було приділено посилену увагу. За підсумками роботи досягнуто конкретних результатів. Зокрема, підписано низку меморандумів з іноземними виробниками про локалізацію виробництва машин для розмінування в Україні.