28-29 червня 2023 року члени робочих груп з протидії онлайн-насильству з Києва, Вінницької та Львівської областей зібралися у Львові на захід «Семінар з питань протидії онлайн-насильству щодо дітей та підлітків: шляхи забезпечення життєздатності напрацьованих планів на регіональному рівні». Зустріч відбулася у межах проєкту «Розширення можливостей правоохоронних органів у подоланні насильства щодо дітей в Інтернеті», що його з січня 2022 року впроваджує консорціум організацій громадянського суспільства за фінансової підтримки Європейського Союзу.

«Метою цього семінару ми визначили обговорення з нашими партнерами з цільових регіонів проєкту стратегічного підходу до протидії онлайн-насильству щодо дітей та підлітків на регіональному рівні, підвищення компетентності й спроможності зацікавлених партнерів запобігати та протидіяти онлайн-насильству серед підлітків, та в цілому — забезпечення реалізації прав дітей у кіберпросторі,говорить Наталія Лук’янова, координаторка проєкту від громадської організації «Соціальні ініціативи з охорони праці і здоров’я».Для цього ми працюємо та обговорюємо з регіональними партнерами у Львівській та Вінницькій областях та м. Києві можливості адвокації, комунікації та кращих практик запобігання сексуальному насильству в інтернеті серед дітей та молоді».

Протягом двох днів 20 спеціалістів із захисту прав дітей, соціальних працівників та представників національної поліції цільових областей проєкту опановували навички ефективної взаємодії, адвокації, комунікації та можливостей навчання підлітків протидії онлайн-насильству з акцентом на дівчат-підлітків. Більшість матеріалів, використаних для проведення семінару, розроблені згідно з кращим міжнародним досвідом країн-членів ЄС.

«Ефективна співпраця в партнерстві з правоохоронними органами, працівниками освіти, службою у справах дітей та сім’ї, вивчення досвіду колег щодо захисту цифрових прав дітей є вкрай важливими для нас. Адже наші спільні дії спрямовані на забезпечення гарантій та розроблення необхідних інструментів, для того щоб діти могли розвиватися й навчатися в безпечних умовах,поділилася представниця робочої групи з міста Києва Катерина Поліщук. Украй важливо, щоб діти мали всі необхідні навички для визначення загроз і повністю усвідомлювали наслідки своєї поведінки в цифровому середовищі, а завдання суб’єктів соціальної роботи  – забезпечити їм цю можливість».

Також партнери проєкту представили плани роботи, напрацьовані в 2023 році, та обговорили ресурси й можливості на рівні регіонів для забезпечення життєздатності запланованих активностей у майбутньому.

Для довідки:

Трирічний проєкт «Розширення можливостей правоохоронних органів у подоланні насильства щодо дітей в Інтернеті» реалізують Всеукраїнська благодійна організація «Український фонд “Благополуччя дітей”», Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» та Міжнародна громадська організація «Соціальні ініціативи з охорони праці і здоров’я» завдяки більш ніж 400 000 євро фінансової підтримки Європейського Союзу. Пілотні області – Вінницька, Київська, Львівська. Тривалість проекту: 2022–2024 роки.За додатковою інформацією звертайтеся до Ксенії Мацкевич: pr@lhsi.org.ua, +380503729200