Прокурори з України, Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та Міжнародного кримінального суду проводитимуть спільні розслідування та збиратимуть докази перед тим, як створити Спеціальний трибунал з притягнення рф до відповідальності за початок війни в Україні. – повідомляє у своєму ТК – народний депутат – Олена Шуляк

Створення Міжнародного центру з переслідування за злочин агресії проти України – це перший крок до правосуддя за злочини агресії, вчинені політичним та військовим керівництвом рф.

Наступник кроком має стати створення міжнародного Реєстру збитків від агресії рф, який також розташовуватиметься в Гаазі, і має запрацювати вже в серпні цього року. Основна мета Реєстру – отримання постраждалими справедливої компенсації. В Україні вже діє його аналог – Реєстр пошкодженого та знищеного майна, який має бути інтегрований до міжнародного Реєстру збитків від агресії рф. Лише за такої умови ми зможемо забезпечити повноцінне відновлення України.

Україна продовжує робити все можливе для найшвидшого відновлення всього, що зруйнував агресор. Завдяки міжнародній підтримці ми зможемо відбудувати кожен зруйнований будинок, кожне підприємство чи об’єкт критичної інфраструктури. Переконана, що завдяки міжнародній підтримці та міжнародному праву, яке на боці України, а тобто на боці правди, у світі буде встановлена справедливість, а злочинці сидітимуть на лаві підсудних.