Джерела української культури і писемності
13 липня о 12:00 в Немішаївській публічній бібліотеці Виконавчого комітету Немішаївської селищної ради  (вул. Садова, 5,  смт. Немішаєве) правозахисники Східноукраїнського центру громадських ініціатив  презентують книгу «Місто, з якого почалася війна»  про  воєнні події та життя у Слов’янську у 2014 році.Книга підготовлена ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив» разом з партнерськими організаціями на основі спогадів жителів колись окупованого міста.Книга розкриває загальну картину життя окупованого Слов’янська в 2014 році. Слов’янськ став не просто містом, з якого почалася війна на cході України – події в ньому стали моделлю для захоплення інших міст України.
Його сумний досвід згодом пережили безліч інших населених пунктів країни.Під час презентації правозахисники розкажуть про особливості життя міста в умовах окупації; розгортання проросійської пропаганди; роль церкви та місцевої влади в захопленні міста окупантами; функціонування незаконних в’язниць; проблеми обстрілів та мінування об’єктів цивільної інфраструктури. Учасники презентації разом з авторами книги зможуть обговорити сучасні реалії та виклики війни, провести паралелі між подіями 2014 року та сьогоденням.Книгу «Місто, з якого почалася війна» вже  було презентовано в багатьох містах країни (Києві, Ужгороді, Мукачево, Львові, Бердянську, Полтаві, Івано-Франківську, Кропивницькому, Житомирі, Одесі та інших містах).
Вхід на презентацію вільний. Учасники презентації отримають подарунковий примірник книги «Місто, з якого почалася війна».Запрошуємо всіх на презентацію книги! Книга «Місто, з якого почалася війна» підготовлена ГО “Східноукраїнський центр громадських ініціатив” разом з партнерськими організаціями (БФ «Восток SOS», Правозахисним центром громадських досліджень, ГО «Молода Просвіта Прикарпаття», ГО «Громадський комітет захисту конституційних прав і свобод громадян», які є членами Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі»), за підтримки Kurve Wustrow – Centre for Training and Networking in Nonviolent Action у рамках програми «Громадянська служба миру», яка фінансується Федеральним урядом Німеччини.