Україна зацікавлена в збільшенні кількості програм з гуманітарного розмінування, ініційованих міжнародними інституціями, та в розширенні вже діючих. Зокрема, в масштабуванні спільного проекту Всесвітньої продовольчої програми ООН (WFP), Продовольчої та сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (FAO) та Швейцарського фонду протимінної діяльності (FSD) з розмінування земель дрібних фермерів та підтримки агровиробників.

Про це зазначила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час онлайн-зустрічі з Виконавчою директоркою Всесвітньої продовольчої програми ООН Сінді Маккейн. Під час бесіди Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України розповіла про хід реалізації урядових планів з першочергового повернення в господарську експлуатацію земель сільськогосподарського призначення. Як зазначила Юлія Свириденко, очищення сільгоспземель надзвичайно важливе для відновлення та подальшого розвитку економіки України. А також для забезпечення продовольчої безпеки в світі. Адже навіть сьогодні, попри війну, Україна продовжує постачати продовольство в країни, які перебувають на межі голоду. За її словами, Україна налаштована вже цього року повернути в експлуатацію до 35% земель сільгосппризначення зі 470 тисяч га, визначених для першочергового розмінування.

Для пришвидшення очищення території – а всього потенційно забрудненими є понад 170 тисяч квадратних кілометрів нашої держави – Уряд працює над посиленням спроможностей операторів з розмінування. Зокрема, як зазначила Юлія Свириденко, на платформі на підтримку України «United24» відкрито рахунок, кошти з якого будуть спрямовані саме на гуманітарне розмінування.  Юлія Свириденко подякувала Сінді Маккейн за допомогу, яку надає Всесвітня продовольча програма ООН українцям та за реалізацію програм, зокрема з підтримки українського агросектору.

Говорячи про програму з розмінування земель дрібних фермерів, яку WFP, FAO та FSD розпочали реалізовувати минулого місяця, Юлія Свириденко висловила сподівання на якнайшвидше масштабування проєкту на інші регіони. «Такі ініціативи, як проєкт з розмінування земель дрібних фермерів, який ви реалізуєте на Харківщині, допомагають Україні швидше очистити території, сільгоспвиробникам – знову вирощувати врожаї на своїх землях. Тож ми зацікавлені в розширенні проєкту на інші регіони та в тому, щоб подібних ініціатив від міжнародних інституцій було більше», – зазначила Юлія Свириденко. 

У свою чергу Сінді Маккейн підкреслила, що Всесвітня продовольча програма ООН повністю підтримує прагнення України якнайшвидше очистити території та й далі надаватиме допомогу, зокрема і в сфері розмінування. «Нам важливо, щоб українські аграрії не втратили ще один сезон», – зазначила Виконавча директорка WFP. Проект Всесвітньої продовольчої програми ООН (WFP), Продовольчої та сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (FAO) та Швейцарського фонду протимінної діяльності (FSD) стартував в червні в Харківській області, як пілотний. Він передбачає очищення від вибухонебезпечних предметів земель дрібних фермерів, площа угідь яких не перевищує 300 га.

В подальшому планується розширення проекту на Миколаївську та Херсонську області. Проект вартістю 100 млн. доларів США потребує фінансування у розмірі 90 млн. доларів США. За оцінками FAO та WFP, економічна вигода від реалізації проекту може становити до 60 млн. доларів США на рік.