Розробка харківських виробників – машина для підготовки підстави до розмінування пройшла відповідну сертифікацію. Компанія-виробник вже отримала сертифікат відповідності та декларацію про відповідність, що дозволяє накласти її виробництво та використовувати для розмінування території. 


Важливими перевагами вітчизняної техніки перед закордонними машинами з розмінування є проста конструкція, відрізняється невисока вартість виробництва, обслуговування та ремонту. При цій розробці дозволяється ефективно знешкоджувати протипіхотні та виявляти протитанкові міни. Наразі щомісяця виробники можуть виробляти дві такі машини.


«Ми зацікавлені в тому, щоб не імпортувати обладнання, а купувати своє. Тому, безумовно, ми підтримуємо ефективні українські розробки. Ключове завдання сьогодні – масштабувати виробництво вітчизняних виробників», – зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.
За її словами, такі машини, як розробка харків’ян будуть корисними для Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної спеціальної служби транспорту та приватних операторів, які займаються розмінуванням в Україні. 


Сьогодні в Україні працює 20 машин для розмінування, з яких три – на Харківщині, та близько 3000 фахівців з розмінування. Для пришвидшення охорони території країни від мін та вибухівки цих потужностей недостатньо. Тому на кожній зустрічі із закордонними партнерами порушуються питання щодо постачання необхідного обладнання, навчання піротехніки, фінансового забезпечення гуманітарного розмінування.
без того, Уряд веде роботу з налагодження виробництва необхідної закордонної техніки на території нашої держави. таким чином, в Україні локалізувати виробництво хорватська корпорація «DOK-ING doo» та данська HYDREMA – українські та іноземні виробники вже підписали відповідні Меморандуми.