Обмеження виїзду через війну спричинила значний приріст туристів, які обрали відпочивати всередині країни. Замість закордонних курортів українці звертають увагу на заміські комплекси, які тепер стають привабливою альтернативою для відпочинку. Кому вони належать та чи є в них російський слід? Аналітики R&D центру YouControl дослідили перелік найвідоміших заміських комплексів відпочинку спеціально для NV Бізнес.
📌 Обсяг заявок на відпочинок в Україні зріс приблизно у 9 разів станом на середину липня, розповіли NV Бізнес у прес-службі туристичного оператора Join UP.
Nemo Hotel Resort & SPA
Вартість проживання в одеському Nemo стартує від 10,6 тис. грн на добу за двох людей із сніданком / Фото: facebook Nemo Hotel Resort & SPA
П’ятизірковий готель в Одесі на березі Чорного моря нараховує 180 номерів, 9 басейнів із підігрівом, джакузі, спортивний комплекс, дитячий клуб, ресторани тощо.
Власник одеського готелю — ТОВ Нерум. 36% статутного капіталу цієї компанії належить Раїсі Кісловській, матері депутата Одеської міської ради Андрія Кісловського. Слід зауважити, що ТОВ Нерум є учасником компанії ТОВ ДЕЛЬФИНАРИЙ НЕМО, що зареєстрована в тимчасово окупованому Криму та внесена в реєстр компаній рф.
Раїса та Андрій Кісловські не відповіли на запит NV Бізнес про те, чи мають вони доступ до активів у Криму.
Заміські комплекси Глібівка та Джинтама-Бриз
Відпочити у Глібівці можна за 2,5 тис. грн за ніч / Фото: facebook Glibivka
Дачний готель Глібівка та комплекс Джинтама-Бриз цього року об’єдналися в єдиний комплекс, розташований на березі Київського моря, за 35 км від Києва. Загальна територія комплексу охоплює 4,7 га, де розташовані будинки та номери різних категорій, ресторан, СПА-комплекс, басейни тощо.
Бенефіціаром заміських комплексів Дачний готель Глібівка та Джинтама-Бриз є підприємець В’ячеслав Юткін. Згідно з даними ЄДР, він пов’язаний з понад 20 компаніями в Україні.
За даними ЗМІ, у березні 2009 року російський державний банк Внешэкономбанк отримав контрольний пакет акцій Промінвестбанку, першим заступником голови правління якого став Юткін. До цього він працював головою правління Сбербанку Росії в Україні, а перед тим — президентом Банку НРБ-Україна та керівником представництва Національного резервного банку (Росія) в Україні. До переходу у бізнес Юткін, за його ж словами, служив у СБУ, а раніше — у КДБ. Бізнесмен є співвласником компанії в тимчасово окупованому Криму — ТОВ МОРСЬКИЙ. Компанія входить до складу Групи родини Лебедєвих, однією з ключових осіб якої є колишній депутат Держдуми країни-агресорки Олександр Лебедєв.
В’ячеслав Юткін у коментарі NV Бізнес згадує, що у 2005 році був відповідальним за будівництво готелю Морський на 45 номерів в Алушті. При створенні юридичної особи та під час формування статутного капіталу було вирішено, що “я як керуючий процесом будівництва мав би бути одним із учасників ТОВ”. “При розподілі я отримав частку розміром 1%. Звичайно, я не мав ніякого впливу на роботу готелю. У 2021 році я отримав листа від керівництва готелю, який готувався до продажу, з попередженням, що через те, що я не беру участі в зборах, мене мають право виключити з числа засновників, — каже Юткін. — Я погодився з такою пропозицією і вийшов з ТОВ Морський у січні 2022 року. Отже, не маю жодного стосунку до нього”.
Бізнесмен зазначив, що всі відносини із групою Лебедєва остаточно були припинені ще у 2013 році після викупу у росіян дачного готелю Глібівка. Зараз ці відносини — схожі на війну, бо, “починаючи з 2021 року почалися і не припиняються спроби рейдерського захоплення готельного комплексу з використанням співробітників української поліції, суддів, ЗМІ”.
“У березні (цього року — Ред.) відомий вже зараз у широких колах адвокат запропонував мені зустрітися з „дуже важливого питання“. На зустрічі він повідомив, щоб не втратити готельний комплекс Глібівка, я маю сплатити йому $1 млн за отримання необхідного рішення в суді. За словами адвоката, Лебедєв чекає на моє остаточне рішення, бо в іншому випадку росіяни отримають всі необхідні рішення в українській судах, що призведе до втрати активу“, — розповідає Юткін. Та додає, що звернувся з офіційною заявою про залякування та шантаж до НАБУ і надав відповідні свідчення детективу під протокол. Юткін каже, що проблеми спостерігаються і з іншими його активами. “У незаконний спосіб за хабар вони отримали відомості про перетин мною державного кордону і в цей час підробили довіреність, яку я нібито надав, перебуваючи за кордоном, і таким шляхом заволодівши двома земельними ділянками в Києві”, — каже Юткін.
На цей час український бізнесмен зберігає контроль над комплексом Глібівка.
Деренівська купіль
Деренівська купіль розташована за 20 кілометрів від Ужгорода. Вартість проживання — від 4500 грн за двох із сніданком / Фото: facebook Деренівська купіль
Комплекс, розташований у Нижньому Солотвино, за 20 кілометрів від Ужгорода, займає площу 14,5 га. У ньому декілька готелів, SPA-центр, басейни, ресторани, альтанки, бювет з мінеральною водою, тенісні корти тощо.
Деренівська купіль належить Мирославу Балдісу. За даними публічної оферти, що розміщена на сайті комплексу, послуги надає ТОВ САЛАМАНДРА-ЗАКАРПАТТЯ. Мирослав Балдіс також є бенефіціаром ТОВ Кременчуцький завод технічного вуглецю.
За даними порталу ImportGenius, це підприємство було до 2014 року покупцем вугілля у російської компанії Компаунд. Балдіс не відповів на запит NV Бізнес про згадані закупівлі.
Queen Country Club
Queen Country Club колись належав російському ресторатору Олександру Орлову / Фото: facebook Queen Country Club
Queen Country Club — заміський комплекс, що розташований у Козині під Києвом. Тут є басейн з джакузі, ресторан, Queen Kids Club і банний дім. У середині липня на території елітного клубу сталася пожежа, зараз він не працює.
Власником ТМ Queen Country Club та об’єктів нерухомості за адресою однойменного заміського комплексу є ТОВ ЗДОРОВИЙ ДУХ. Бенефіціаром цієї компанії з червня 2022 року є Катерина Камбова. Слід зазначити, що до квітня 2021 року комплекс належав російському підприємцю Олександру Орлову, який є власником групи компаній Bulldozer Group. Остання об’єднує велику кількість ресторанних закладів по всьому світу. У липні 2022 року активи Орлова в Україні були заарештовані, проте його група ще у березні 2022 року заявила про вихід з українського ринку.
Цю інформацію можна перевірити. Згідно з даними британського реєстру компаній, до грудня 2021 року бенефіціаром CAFFE & RESTAURANT MANAGEMENT LTD, яка є учасником 20 українських компаній ресторанної сфери, був Олександр Орлов. Пізніше бізнес був перереєстрований на Катерину Камбову, що значиться бенефіціаром у декількох закладах, які раніше відносили до Bulldozer Group. У деяких компаніях, учасником яких є CAFFE & RESTAURANT MANAGEMENT LTD, згідно з даними ЄДР, власницею значиться не Катерина Камбова, а громадянин Панами ВЕАНД ОРТІЗ КАРЛОС АЛЬБЕРТО.
Катерина Камбова, відповідно до даних британського реєстру компаній, народилась у 1983 році. Такого ж віку її тезка, переможниця конкурсу краси Міс Донбас 2001 — Катерина Камбова.
Sobi Club
Sobi Club розташований у Вишгородському районі, між Київським морем і обвідним каналом Дніпра. Вартість проживання — від 3,3 тис. грн на добу за двох без сніданку / Фото: facebook Sobi Club
Заміський клуб розташований у Вишгородському районі, між Київським морем і обвідним каналом Дніпра, на території 25 га. Тут є будинки відпочинку, SPA-центр, ресторани, пляж, лазні, тенісні корти тощо.
Власником комплексу Sobi Club є ТОВ ПРЕСТИЖ, яке належить Анатолію Шалопуту та Сергію Надєєву. Вони є співвласниками понад трьох десятків компаній. Учасники ТОВ Престиж, за даними ЗМІ, фігурували в декількох публікаціях як підрядники будівництва Дарницького залізничного мосту та одержувачі землі у Київській області з лісового фонду у 2022 році.
Kidev
Kidev знаходиться недалеко від аеропорту Бориспіль. Вартість проживання — від 2650 грн за добу за двох / Фото: facebook Kidev
Заміський клуб Kidev розташований недалеко від аеропорту Бориспіль, у селі Чубинське. У ньому побудовані парк-готель і котеджі, працює ресторан та велика спортивна зона — майданчики для гри у футбол, пейнтбол, вело-доріжка та тенісні корти.
Власником комплексу Kidev є ТОВ ГРАНД-ЧУБИНСЬКЕ, бенефіціар — екс-народний депутат та президент автомобільної корпорації Укравто Таріел Васадзе.
Rixos Прикарпаття
Проживання у Rixos Прикарпаття коштує не менше 4,9 тис. грн на добу за двох / Фото: facebook Rixos Прикарпаття
Санаторно-курортний комплекс розташований за 70 кілометрів від Львова у курортному місті Трускавець на території площею 12 га. У готелі Rixos 370 номерів площею від 23 кв. м до 150 кв. м, працює медичний корпус. Також тут є СПА-центр з міні-аквапарком, саунами, масажним салоном, солярієм, тренажерним залом, тенісні корти, ресторани та бари тощо.
5-зірковий готель Rixos Прикарпаття в рівних частках належить ТОВ ІНВЕСТИЦІЇ ТА РОЗВИТОК і ТОВ СПЕЦПРОЕКТ-ПЕРСПЕКТИВА. Перша компанія є ключовою організацією однойменної групи компаній Інвестиції та розвиток, що контролюється екс-народним депутатом Ігорем Гуменюком та його партнерами Василем Мікуліним і Іриною Фрідман. ТОВ СПЕЦПРОЕКТ-ПЕРСПЕКТИВА має стосунок до групи компаній Континіум, до складу якої зокрема входить мережа АЗК WOG, а її ключові особи — народний депутат Степан Івахів з дружиною та Сергій Лагур.
Edem Resort Medical & Spa
Вартість проживання в Edem Resort Medical & Spa стартує від 12 тисяч гривень на добу / Фото: facebook Edem Resort Medical & Spa
П’ятизірковий заміський комплекс розташований за 26 кілометрів від Львова. На території — готель, власний пляж, гольф-клуб, ресторани, SPA-зона тощо.
Згідно з договором публічної оферти, що оприлюднено на сайті комплексу Edem Resort Medical & Spa, послуги надають дві компанії: ТОВ ЕДЕМ-РЕЗОРТ ЕНД СПА та ТОВ МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР “ЕДЕМ МЕДІКАЛ”. Власником ТОВ Едем Резорт енд Спа є Андрій Микита, а підписант — Ірина Чікіта. Вона ж очолює ТОВ МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР ЕДЕМ МЕДІКАЛ, що належить Ігорю Кривецькому — екс-народному депутату України від ВО Свобода. Кривецький є бізнес-партнером родини екс-народного депутата України Олександра Табалова у кількох компаніях.
ШишкіNN
Проживання в ШишкіNN стартує від 3,7 тис. грн на добу / Фото: facebook ШишкіNN
Готельний комплекс розташований за 160 кілометрів від Києва на північ, у Чернігівській області. Він розташований у сосновому лісі з озерами, стежками для прогулянок. На території — котеджі, SPA-салон із басейнами, лазнею тощо.
ШишкіNN функціонує через кілька компаній, що об’єднані назвою ШИШКІНН, зокрема ТОВ ШИШКІНН СПА ГОТЕЛЬ, ТОВ ШИШКІНН КОНГРЕС ГОТЕЛЬ, ТОВ ШИШКІНН РЕСТОРАН та інші. Основними власниками цих компаній є Ірина Шкапо та Едуард Дружинін. У структурі власності деяких компаній присутнє ПАТ ЗНВ КІФ “СУПРІМ”, бенефіціаром якого є екс-депутат Харківської міської ради Тарас Сітенко. Слід зазначити, що Ірина Шкапо очолює ТОВ КОМФОРТ-СТРОЙ, учасником якого є Сітенко.
Selfish club
У Selfish club вартість проживання та інших послуг вказані у євро / Фото: facebook Selfish Club
До Selfish club — 55 кілометрів від Києва через Бориспіль, і він вважається одним із найдорожчих заміських клубів столиці. Ціни тут номіновані у євро. Частина будинків у комплексі розташована на воді з власним причалом, звідки можна виплисти у Дніпро. Також тут доступні риболовля, сауни, альтанки, аквазона, прогулянки на вертольоті тощо.
Власником ТМ Selfish club та об’єктів нерухомості за адресою розташування комплексу є Ігор Дьяконов, що зареєстрований як фізична особа-підприємець. Також він є власником ПП ЧАЙКА-КИЙЛІВ та АТ АЙ ДІ ІНВЕСТМЕНТ.