Минулої зими Україна зіткнулася з надзвичайно складною ситуацією, коли російські окупанти спрямували свою агресію проти енергетичної інфраструктури. Обстріли призвели до масштабних збоїв в електропостачанні, що спричинило невпинні труднощі для економіки та повсякденного життя громадян.

Блекаут, який наступив, відчули всі без винятку. Це стало нагадуванням про важливість стійкості енергетичної системи та необхідність посилення її захисту від можливих загроз. З опитування українців, які публікує “НоваДоба”, стало зрозуміло, що ця ситуація залишила глибокий слід в серцях і розумі наших громадян

Підходячи до зими 2023-2024 року, Україна прикладає всі зусилля для мінімізації подібних ризиків. Державні інституції спільно з експертами та партнерами розробляють та реалізують плани на випадок можливих загроз енергетичній системі. Важливою складовою цього процесу є підвищення стійкості критичних об’єктів до можливих кібератак та фізичних впливів. Опитування показало, що громадяни України більш свідомо ставляться до питань національної безпеки, але є певний рівень неспокою щодо майбутньої зими. Суспільство прагне бачити чіткі дії влади, спрямовані на гарантування безпеки енергопостачання та попередження можливих загроз.

Таким чином, Україна продовжує зміцнювати свою енергетичну інфраструктуру та готується до можливих викликів зими 2023-2024 року. Ця ситуація підкреслює важливість співпраці, національної єдності та постійного підвищення рівня стійкості та безпеки країни.