У Борисполі планується офіційне відкриття приватної початкової школи. Попри відсутність ліцензії, заклад уже працює. Пише видання Вісті.

У квітні 2018 року в Фейсбуці з’явилося оголошення про відкриття першої платної школи у Борисполі за адресою вулиця Верхній Вал, 29а (будівлі з боку вул. Героїв Небесної Сотні — вхід на ринок «Центральний» від приміщення податкової). В оголошенні про набір учнів йшлося, що навчання у школі буде скероване не на оцінки, а на вміння дитини керувати своїми емоціями, адаптуватися та бути комунікабельною. Тоді майбутнім учням пропонувалася тримісячна програма експрес-підготовки до школи, яка включала щоденні заняття у форматі повного дня (з 8.00 до 19.00) та триразове харчуванням. Про вартість послуг повідомляли у лише приватних розмовах.

Навчають без ліцензії 
Як стало відомо «Вістям», сьогодні школа уже працює за навчальною програмою 1-х класів, також є підготовчі заняття для майбутніх школярів. У телефонній розмові вдалося дізнатися, що вартість за навчання однієї дитини у 1-му класі — 6,5 тис. грн у місяць за повний день із п’ятиразовим харчуванням. «У класі навчається шість учнів, щоденно у них уроки англійської та хореографії. Основне навчання проходить в першій половині дня, далі дітки займаються саморозвитком: танцюють, співають тощо», — пояснила представник навчального закладу по телефону. Співрозмовниця повідомила, що першим класом новий заклад не обмежуватиметься, у планах — розширення.

Перевірили особисто
Щоб дізнатися більше деталей про платну школу, «Вісті» вирішили навідатись до нового закладу. Школа розташована на узбіччі вузької вулиці. Зручного під’їзду чи повноцінної парковки для авто не передбачено. За високим парканом територію закладу не видно, проте зрозуміло, що вона межує із територією ЗОШ №1. При вході у приміщення нас зустріла одна з працівниць приватної структури. Жінка не представилася і пояснила, що, поки заклад ліцензії не отримає, спілкуватися із журналістами керівництво не буде. «Пакет документів на отримання ліцензії вже подали, днями маємо отримати дозвіл на діяльність, тоді і поговоримо», — сказала співрозмовниця. Тож оцінити навчальний процес і устаткування школи не вдалося, бо потрапити туди поки що не можна.

У приватній освіті — власні правила
Про окремі деталі діяльності даного закладу розповіла Катерина Шабан, заступник начальника управління освіти та науки Бориспільської міської ради.
«Нещодавно представники управління навідувалися до цієї школи, але дізнатися вдалося небагато: знаємо, що там навчається 12 діток, кілька — проходять підготовку до школи. Навчання із 08.00 до 19.00, діти отримують повноцінне харчування, — пояснює Катерина Степанівна. — Звичайно, невелика кількість діток дає змогу на вчителю здійснювати індивідуальний підхід до кожного з них. Бентежить те, що ми не можемо вести облік дітей, які там навчаються. Яку кваліфікацію мають тамтешні вчителі також невідомо».

10-12 тис.грн місячна вартість перебування дитини у приватному дошкільному закладі Борисполя. 6 приватних садочків у місті.

З приводу того, що приватний заклад почав свою діяльність, не маючи на те ліцензії, Шабан пояснила наступне: «Приватні навчальні заклади не підпорядковуються управлінню освіти, тому про їхню діяльність ми знаємо мало. Керівництво даного закладу переконувало представників міського управління освіти, що вони співробітничають із закордонними колегами і мають право на діяльність в Україні. Щоправда, підтверджуючих на те документів ніхто не показав. Швидше за все, власники школи зареєстровані у Борисполі як ФОП».
Чи зможе приватна початкова школа хоча б частково вирішити проблему із переповненням комунальних шкіл міста, відповідь очевидна — ні. Однак добре, що з’явилася перша альтернатива державній шкільній освіті.

Тетяна ХОДЧЕНКО, фото автора