22 серпня 2023 року відбулося розширене засідання Антикризового штабу стійкості економіки Українського Союзу промисловців і підприємців України в умовах воєнного стану, яке об’єднало представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, структурованих об’єднань та організацій підприємців і промисловців, а також представників профспілок України та Секретаріату Національної Торговельно-Промислової Палати. Зустріч мала особливий характер, адже в умовах російської агресії важливість збереження та розвитку потенціалу будівельних матеріалів стає надзвичайно актуальною. Учасники засідання детально обговорили найактуальніші аспекти щодо ринку будівельних матеріалів та виробів в контексті проекту Містобудівного кодексу.

на фото: засідання Антикризового штабу

Одним із головних питань було обговорення ситуації на ринку будівельних матеріалів, зокрема в рамках пропозицій, втілення яких передбачає Містобудівний кодекс. Учасники штабу звернули особливу увагу на необхідність ефективного нагляду за здійсненням та дотриманням норм і стандартів у будівельній сфері. Вони підкреслили, що лише високі стандарти якості та відповідальний підхід до будівництва можуть забезпечити надійну та стійку інфраструктуру країни навіть в умовах невпевненості під час війни.

На засіданні було відзначено роль і внесок всіх сторін – від державних органів до підприємців та профспілок – у забезпеченні сталого розвитку будівельної галузі. Запровадження і підтримка інновацій, підвищення ефективності виробництва та використання матеріалів, що відповідають найвищим стандартам якості та екологічності, стали ключовими аспектами обговорення.

«Лише за допомогою тісного співробітництва між державними органами, громадськими структурами та підприємцями можна забезпечити стійке функціонування будівельної галузі, яка є однією з основних складових економіки. Я дякую усім працівникам, які незалежно від умов, продовжують працювати на виробництвах будівельних матеріалів, забезпечуючи сталий розвиток і підтримку інфраструктурних проектів. Вони заслуговують на повагу та підтримку в умовах, коли їх робота має вирішальне значення для відновлення та розвитку країни» – сказав у інтерв’ю для «Нової Доби», президент УСПП – Анатолій Кінах.

Важливим результатом засідання стало прийняття ряду конкретних рішень та заходів, спрямованих на підтримку і розвиток будівельної галузі в умовах воєнного стану. Серед них були заклики до розробки та впровадження програм підтримки виробників будівельних матеріалів, підвищення якості продукції, створення сприятливого інвестиційного клімату, спрямованого на розвиток інноваційних технологій у будівельній сфері.  Засідання Антикризового штабу стійкості економіки в умовах воєнного стану стало символом єдності та рішучого кроку до підтримки економіки в найскладніших умовах. Учасники засідання продемонстрували глибоке розуміння того, що залишаючись разом, вони мають змогу подолати всі труднощі та виклики, які стоять перед країною, та забезпечити стале економічне зростання навіть у найскладніших обставинах.