Прогнозована річна генерація станції 446 000 КВт год. Окупність — менше чотирьох років, місячна економія — 500 000 грн.

Сонячні електростанції для власного споживання — новий тренд в зеленій енергетиці та справжнє відкриття для українських підприємців. Для бізнесу це питання енергоефективності, оскільки зі зростанням цін на електроенергію встановлення додаткових сонячних потужностей дозволяє зекономити на закупівлі електроенергії в системі. 

Наприклад, відомий на всю країну завод гумових виробів, вже декілька місяців економить на електричній енергії завдяки встановленій на даху сонячній станції потужністю 448кВт. Для його забезпечення потрібна велика кількість електроенергії — «космічно» дорогої електроенергії. Ще рік тому його власник сплачував за використану е/е непідйомні суми, а зараз з полегшенням зустрічає кінець розрахункового місяця. Станцію будували в дві черги – 239 та 206 кВт.

За словами керівника заводу Андрія Острогруда, коли були масові відключення електроенергії через російські обстріли, підприємство не зупинило роботу. «Тоді ми інвестували 500 000 тис євро в промислові генератори і пережили зиму. Але, розуміючи, що електроенергія невпинно буде дорожчати, маючи потужну дахову площу, ми з командою прийняли рішення проінвестувати СЕС для власного споживання. Це потужна інвестиція».

Окрім привабливих економічних показників, для цієї системи характерні невеликий строк окупності — менше чотирьох років, швидка установка, так як не потрібно підключатися до мережі та оформлювати багато дозвільних документів, і мінімальне обслуговування. 

Дивіться також: 500 000 грн економії за місяць/Сонячна електростанція 448 кВт для ТОВ «Київгума»

«За весь час експлуатації СЕС не було виникало жодних проблем, все обладнання працює в автоматичному режимі, додаткових затрат часу не потрібно», – розповідають технічні спеціалісти «Київгуми», які працюють з СЕС.

Партнером по поставці та монтажу СЕС стала компанія Rayton Sun. «Зважаючи на специфіку роботи підприємства, ми розпочали з вивчення графіку погодинного споживання заводу. Проаналізувавши отримані дані, інженери розрахували оптимальну потужність СЕС. Ми використали всі доступні дахи. Так, у нас одна частина СЕС, а саме 288кВт розміщена на південь, інші 160кВт розміщені по напрямку схід-захід», — зазначає СЕО компанії Rayton Дем’ян Крутченко.

В підсумку, станція налічує 439 сонячних модулів Longi 545w, 376 модулів Longi 555w та 6 інверторів Huawei. Термін експлуатації сонячних панелей — 30 років. За допомогою трансформаторів струму, лічильника, та Smart Logger — обмежуются перетоки в мережу та виконується моніторинг роботи СЕС. 

Спостерігати за енергоспоживанням підприємства власники можуть в режимі реального часу. Моніторинг дозволяє вести статистику роботи електростанції, відслідковувати аварійні ситуації і порахувати реальну економію на енергоресурсах.

Довідка. Завод «Київгума» — лідер на ринку гумових виробів України, заснований у 1930 році. Підприємство виробляє більше 4 тис. найменувань продукції з гуми, латексу, силікону, ПВХ, ТЕП та пластмаси для всіх галузей промисловості і народного господарства. Продукція «Київгуми» постачається в усі регіони України та понад 30 країн світу.

Після повномасштабного вторгнення підприємство продовжило роботу, попри ведення бойових дій на околицях Броварів. У 2023 році  підприємство виготовило понад 100 000 аптечек для ЗСУ.