Понад 76% українців вважають Білорусь окупованою територією, водночас 86% респондентів упевнені, що Білорусь має виплачувати компенсації Україні. Такі дані соціологічного дослідження, проведеного компанією «Active Group» 26 серпня 2023 р. за допомогою онлайн-панелі «SunFlower Sociology».

На запитання «На вашу думку, Білорусь – це окупована країна чи соагресор Росії?» 54,9% опитаних відповіли, що це виключно окупована країна, 21,2% – більше окупована країна, 5,8% – більше соагресор, 11,1% – виключно соагресор. Не визначилися з відповіддю 7%.

Говорячи про те, чи повинна Білорусь виплачувати компенсації Україні у випадку приходу до влади там демократичних сил, переважна більшість українців (87,1%) підтримали ідею компенсацій: 41,4% сказали «так, на рівні з росією», 45,7% – «так, але меншою мірою». 12,9% опитаних вважають, що Білорусь не повинна виплачувати компенсації Україні.

Оцінюючи достатність того, що робить українська влада для притягнення самозваного президента Білорусі Лукашенка до відповідальності, 4,5% респондентів відповіли, що повністю достатньо, 13,4% – швидше достатньо. Натомість, 45,7% вважають, що українська влада робить швидше недостатньо, а 12,7% – повністю недостатньо. Не визначилися з відповіддю 23,8% опитаних.

Повну презентацію із результатами дослідження можна завантажити за посиланням.

Дослідження здійснено компанією «Active Group» за допомогою онлайн-панелі «SunFlower Sociology». Метод: самозаповнення анкет громадянами України віком 18 та більше років. Вибірка: 600 анкет (репрезентативна за віком, статтю і регіоном України). Період збору даних: 26 серпня 2023 р. Приєднатись до онлайн-панелі SunFlower Sociology та отримувати грошову винагороду за проходження опитувань можна за посиланням.