Як розв’язувати актуальні для ВПО проблеми в Києві – з’ясують за допомогою унікальної методики «форум-театр»

Збройна агресія росії спричинила небачену хвилю переміщення громадян усередині країни, серед яких чимало дітей. Лише в Києві офіційно зареєстровано майже 250 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Батьки, яким довелося покинути свої домівки, або законні представники дітей мають чимало потреб: від гуманітарного забезпечення до психологічних та юридичних консультацій. Тому новим громадам необхідні чіткі плани дій і програми допомоги.

27 вересня о 12:45 у Києві (Хрещатик, 25, «Будинок із зіркою») в межах програми «Єднання заради дії», що впроваджується міжнародною організацією IREX разом із українським благодійним фондом «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» та за підтримки Державного департаменту США, відбудеться регіональний показ вистави форум-театру. Йтиметься і про інтеграцію дітей до нової громади, і про реальні проблеми родин переселенців.

Форум-театр – це унікальний формат, який передбачає активну залученість глядачів. Завдяки цьому люди з різним досвідом знаходять нестандартні розв’язання проблем, про які говоритимуть у виставі.

«Форум-театр створює безпечний простір для діалогу між ВПО та представниками нової громади. Вистава створена переселенцями та мотивує аудиторію на солідарність і підтримку, дозволяє відчути себе на місці акторів. Жодні цифри та звіти не можуть дати того відчуття вразливості, про яке часто говорять ВПО», – розповідає джокерка та співзасновниця Української школи театру пригноблених Яна Салахова.

Головне, що глядачі після вистави усвідомлюють: вони не байдужі одне одному та можуть співпрацювати задля спільної мети. Завдання програми «Єднання заради дії» – підтримати ВПО в різних регіонах, а подібні заходи – це ще одна можливість налагодити зв’язок між переселенцями, представниками влади та активною громадськістю.

Ця діяльність стала можливою в межах програми «Єднання заради дії», що впроваджується міжнародною організацією IREX в Україні разом із українським благодійним фондом «Стабілізейшен суппорт сервісез» та за підтримки Державного департаменту США.