Війна завдає дітям фізичне й емоційне насильство та руйнує їхній світ. За офіційною інформацією, станом на 1 вересня 2023 року, внаслідок вторгнення РФ в Україні загинуло 503 дитини, а 1122 дітей отримали поранення різного ступеню тяжкості. Але ці цифри не остаточні і досі не зрозумілою є кількість загиблих та поранених на тимчасово окупованих та прифронтових територіях.

Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит» – це дитяча лікарня, що надає екстрену та високоспеціалізовану медичну допомогу дітям із усіх регіонів України, у тому числі і дітям, що отримали поранення внаслідок воєнних дій.

Сотні маленьких пацієнтів зі всієї країни щодня відвідують лікарню «Охматдит», проходять діагностику та лікування. Батьки з дітьми фактично живуть в лікарні, навчаються та проводять вільний час. А місця для безпечних розваг під наглядом лікарів та батьків до недавнього часу не було.

Благодійна організація «СОС Дитячі Містечка» вирішила виправити ситуацію та створила два сучасних дитячих простори, де малеча може психологічно розвантажитись, побавитись з однолітками та отримати заряд позитиву. Усе, щоб відновлення і реабілітація були швидшими та менш виснажливими.

«Із лікарнею “Охматдит“ ми тісно співпрацюємо та захоплюємося якістю надання їх медичних послуг для маленьких пацієнтів. Мета нашої організації – поліпшити умови для дітей, які отримують допомогу в лікарні. Аби після перемоги ці умови були ще кращими, ніж до початку воєнних дій. Заради цього ми працюємо!», –  відзначив Сергій Лукашов , національний директор СОС Дитячі Містечка.

Із нагоди святкового відкриття просторів спільно з лікарняними клоунами благодійники влаштували тепле свято для дітей, а ще запросили справжню двометрову панду.

«Дуже часто діти, які приходять до нас із пораненнями на лікування, потрапляють у чорно-білу буденність. Операційна, палата, процедури і знову палата. Треба було розбавити це яскравими барвами. Завдяки СОС Дитячі Містечка ми отримали два чудових дитячих простори для пацієнтів нашої лікарні. І дитячих посмішок та сміху стало значно більше», – говорить Володимир Жовнір, генеральний директор НДСЛ “Охматдит”.

На відкритті дитячого простору також були присутні чотири родини із проєкту «Допомога дітям, які отримали поранення», який «СОС Дитячі Містечка» реалізовують з початку повномасштабного вторгнення. За час дії напрямку, благодійникам вдалося надати допомогу для 379 дітей, які отримали поранення.

«В “Охматдиті” нам зробили операції чудові лікарі. Там я і дізналась про СОС Дитячі Містечка та їх програму допомоги дітям, які отримали поранення. Дякую лікарям та фонду за відданість та професійність. Ви врятували нас», – ділиться враженнями Наталія, яка отримала допомогу від «СОС Дитячі Містечка».

Тепер маленькі пацієнти лікарні «Охматдит» зможуть весело провести час та дати можливість відпочити їх батькам!