6 жовтня о 15.00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкривається виставкаансамблевої композиції «Кримськотатарська кераміка: спадщина майстрів». Це частина проєкту “Zincir/Ланцюг – ланки пам’яті”, який реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Виставковий проєкт презентує 20 робіт Рустема Скибіна – кримськотатарського кераміста, заслуженого майстра народної творчості України. Це предмети ужиткового мистецтва кримських татар, що передають усі суттєві риси і властивості 20-ти предметів кримськотатарського керамічного посуду XVIII-XX століть.

Крім того, на виставці будуть також представлені 18 живописних робіт Дмитра Доценка «Життя кримських татар та побутове начиння». Ця серія художніх творів стане ілюстративним матеріалом для експозиції та АРТБУКУ, присвяченому традиційним предметам кримськотатарського керамічного посуду.

Особливість ансамблевої композиції полягає ще в тому, що вона поєднує наукові підходи і практику Рустема Скибіна,, який створив оригінальний стиль поліхромного розпису керамічних виробів, зберігаючи при цьому багатовікові культурні традиції і стильові характеристики у своїх виробах.  

Рустем Скрибін – куратор виставкової частини проєкту та освітнього лекторію Митець, кераміст, голова ГО El Cheber З 2000 року почав індивідуальну діяльність з дослідництва, відродження та розвитку старовинних кримськотатарських ремесел, зокрема, кераміки з використанням автентичних орнаментів. Митець є засновником унікального авторського стилю Quru Isar/Куру Ісар, що в перекладі з кримськотатарської мови означає «суха перегородка». Сьогодні у світі існує чотири центри, де використовується подібна техніка розпису – Іран, Туреччина, Іспанія та Україна.

«Наша головна мета – зберігаючи та розвиваючи, додати надбання кримськотатарської культури до світової спадщини», –  зазначив Рустем Скибін.