У жовтні відбулась перша передача Центру підготовки снайперів комплектів маскувального спорядження, виготовленого руками українців в рамках проєкту Замаскуй військового від Благодійного фонду Рій. Це перші 50 комплектів кожен з яких включав  нашоломник, накидку на зброю, плащ, накрутку на ствол та ремкомплект для кікімор. Разом це 250 виробів, технологія та моделі яких повністю узгоджені з інструкторами Центру підготовки снайперів.

Фото надане: БФ “Рій”

Тепер випускники центру зможуть отримати маскувальне спорядження вже під час проходження трьохмісячного снайперського курсу і тренуватися в ньому, “обкатувати” перед виходом на бойові завдання. 

Діана Ільницька, директор Благодійного фонду «Рій», відкриваючі захід, зазначила: «Ми взяли на себе зобовʼязання розробити комплекти маскувального спорядження і працювали над цим більше пів року. І зараз хочемо засвідчити, показати результати нашої роботи. Хочемо закликати усіх українців слідкувати за цією темою і професійно будувати системи, механіки роботи в цьому напрямку». 

Волонтери та представники Центру підготовки снайперів представили складові маскувального комплекту, розказали про призначення кожного з них, пояснили, чому були обрані ті чи інші матеріали і як це впливає на маскувальні якості. Коли краще використовувати маскувальну куртку, а коли довгий плащ чи пончо, якими виробами можна замаскувати зброю, якою має бути кольорова гама ниток. 

Представник Командування підготовки Командування Сухопутних військ ЗСУ:

Ця співпраця дійсно дуже унікальна і вона потрібна. Крім того, що фонд створює маскувальне спорядження, ми не стоїмо на місці, ми постійно вдосконалюємось. В залежності від того досвіду, який отримали хлопці на фронті, ми придумуємо щось нове. Я вдячний фонду, ми будемо і надалі співпрацювати. Це все — це тільки початок”.

Також для гостей та преси провели екскурс шістьма основними етапами виробництва:

  1. Заготівля сировини. Волонтери щомісячно шукають близька 1000 джгутових мішків з-під кави, адже саме така мішковина має найкращі маскувальні якості за відгуками снайперів та розвідників. Мішки сортують та половину відправляють на фарбування, а потім сотають на ниточки довжиною 25-30 см у 16 сотальних цехах, де працює понад 250 волонтерів.
  1. Фарбування мішковини. У двох імпровізованих фарбувальних цехах, якими є подвір’я волонтерів у чанах на ватрі за день фарбується близька 80 мішків. 
  1. Пакувальний цех. Щоб більше майстрів могло долучитись до проєкту, ми формуємо набори матеріалів, супроводжуємо їх детальними текстовими інструкціями та надаємо інформаційний супровід. Щотижня понад 100 таких наборів формуються волонтерами та, завдяки логістичному партнеру Нова пошта, розсилаються по Україні безкоштовно. 
  1. Процес плетіння. На дому чи у невеликих волонтерських осередках, більш ніж 300 майстринь наплітають маскувальну фактуру на крій сітки чи відшиті маскувальні основи. Ми дотримуємось технології згідно технічного завдання та інструкції, щоб вироби виходили тотожні. Наш проєкт – перший в Україні, який організував систему по наплетенню спорядження вдома.  
  1. Контроль якості. Для цього у нас функціонує окремий відділ, який перевіряє матеріали до етапу постачання і готові вироби при отриманні. Ми використовуємо тільки сировину, яка має нейтральну інфрачервону ремісію і не демаскує у прилад нічного бачення. Готові вироби ми звіряємо з технічними завданням і при необхідності доопрацьовуємо.
  1. Швейний підрозділ. Він налічує зараз близько 30 майстринь, які невтомно шиють основи, чохли, кроять сітку та ставлять фурнітуру у партнерстві з Швейним коледжем.

Постійний логістичний партнер Нова Пошта здійснює відправки пакунків по усій Україні.

Чим більше українців підтримають проєкт, тим більше спеців ми зможемо забезпечити вчасно, а значить зменшити їх ризики та збільшити ефективність роботи. 

Детальну інформацію про проєкт

Про фонд

Благодійний Фонд «Рій» — це команда спеціалістів та волонтерів, котрі працюють задля пришвидшення перемоги зі сталевою вірою в українських військових. Ми підсилюємо Сухопутні війська ЗСУ, дбаємо про боєздатність та безпеку війська, підтримуємо дружин військовослужбовців.

Instagram – https://instagram.com/riy.ukraine

Facebook – https://m.facebook.com/riy.ukraine