ЄС, ПРООН і Мінцифри організували «Цифровий форум: Ефективний ЦНАП 4.0», торуючи шлях до модернізації України.  Метою форуму було відкриття каналів для діалогу щодо еволюції та цифрової трансформації системи надання адміністративних послуг, особливо під час війни та після її завершення

Європейський Союз (ЄС) та Програма розвитку ООН (ПРООН) у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України (Мінцифри) 19-20 жовтня провели «Цифровий форум: Ефективний ЦНАП 4.0» у Києві. Форум підкреслив трансформаційний потенціал надання адміністративних послуг під час війни, а також у повоєнний період.

На тлі посилення бойових дій, що впливають на доступ українців до державних послуг, уряд України за сприяння ЄС і ПРООН ініціював зусилля із підтримки своїх громадян, особливо в постраждалих від війни громадах. Ці зусилля включають розвиток центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), вдосконалення цифрових платформ, переобладнання ЦНАП, просування цифровізації послуг і впровадження мобільних ЦНАП для віддалених громад. Всеукраїнський дводенний форум залучив зацікавлені сторони до планування подальших дій.

Об’єднавши 170 учасників, захід став місцем зустрічі представників і представниць ЄС, ПРООН, державних установ, ЦНАП із усіх областей України та розробників програмного забезпечення. Захід спрямовувався на створення середовища для обміну інноваційними підходами та вивчення попереднього досвіду. Метою заходу було підвищення рівня цифровізації та загальної ефективності ЦНАП, які мають важливе значення для розвитку громад і територій, особливо в ці складні часи.

Панельні дискусії були основою програми форуму, де обговорювали такі важливі питання, як створення ефективних ЦНАП, використання передових ІТ-рішень для оптимального надання послуг, їх цифровізацію, а також перешкоди, з якими стикаються при відновленні ЦНАП на територіях, що постраждали від бойових дій.

Заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан наголосила на важливості розвитку цифрових послуг. «Цифровізація публічних послуг, створення та розвиток мережі безбар’єрних ЦНАП у регіонах — це шлях до побудови найзручнішої цифрової держави у світі, — сказала вона. — Ключову роль у цьому процесі відіграють CDTO (керівники цифрової трансформації, — ред.) — саме вони є лідерами цифрових реформ і двигуном інноваційних проєктів. Дякуємо CDTO кожної громади та регіону за якісний вплив на життя українців».

Діюча керівниця програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Клое Алліо висловила рішучу відданість Європейського Союзу просуванню України до майбутнього, яке є цифровим, інклюзивним та стійким. «У співпраці з ПРООН та Мінцифри ми бачимо майбутнє, в якому технології розширюють можливості кожного українця, сприяють впровадженню інновацій і забезпечують безперебійне надання адміністративних послуг навіть у складні часи, — підкреслила вона. — Ця ініціатива виходить за межі цифрових інструментів; вона спрямована на зміцнення громад, покращення врядування та створення стійкої України».

Заступник Постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс підкреслив непохитну відданість ПРООН модернізації та розвитку України. «Разом із нашими партнерами, Європейським Союзом та Мінцифри, ми об’єднані в місії, спрямованій на розширення доступу до державних послуг найвищого рівня в усіх громадах, — сказав він. — Наша увага особливо зосереджена на регіонах, які постраждали від війни, що триває. Завдяки інтеграції цифрових інновацій, впровадженню найкращих практик і непохитній відданості ідеї єдності ПРООН стоїть на передовій трансформації системи надання адміністративних послуг в Україні».

Для довідки

Форум організовано Міністерством цифрової трансформації України у партнерстві з ПРООН в Україні в межах проєкту «EU4Recovery — Розширення можливостей громад в Україні» (EU4Recovery) за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Для запитів ЗМІ

Юлія Самусь, керівниця відділу комунікацій, ПРООН в Україні, yuliia.samus@undp.org