Некомерційний проєкт GladPet (КСВ Netpeak Group) спільно з Канадською організацією Veterinarians Without Borders та Клінікою ветеринарної медицини “Пес і Кіт” здійснили 3 585 ветеринарних онлайн-консультацій. Також вони з’ясували, що найбільше звернень по допомогу (50%) надходить від власників котів. А загалом допомоги потребують не лише в Україні, а ще в 35 країнах світу, куди вимушено виїхали українці.

Після початку повномасштабного вторгнення, у великій кількості міст є проблеми із доступом до ветеринарних клінік і лікарів — частину закладів пошкоджено або зруйновано, а більшість спеціалістів були змушені виїхати у безпечніше місце.  Відтак в серпні 2022 року було запущено проєкт безкоштовних ветеринарних онлайн-консультацій для українців в умовах воєнного часу та вимушеної еміграції за кордоном. 


За час існування проєкту, ветеринари провели 3 585 консультацій та з’ясували, що найчастіше по допомогу звертаються власники котів та собак — 50% та 35% відповідно, а також 15% звернень були від власників тварин інших видів — птахів, гризунів, зайцеподібних, рептилій, їжаків, білок та черепах.

Географія звернень — вся територія України та 35 країн світу (Німеччина, Польща, Італія, США, Швеція, Чехія, Канада та інші), куди вимушено виїхали українці. 


В Україні ветеринарні консультації отримали 3 211 власників тварин, з них — 230 з тимчасово окупованих територій. Найбільше звернень ветеринари зафіксували у Київській (20%), Харківській (16%), Дніпропетровській (11%) областях.Українцям, які перебувають за кордоном, ветеринари надали 374 консультації. Найбільше звернень отримували з Німеччини (28%), Польщі (25,6%), Італії (5%), США (3,9%) та Швеції (3,7). Решта запитів – 33,5% сумарно припадають на Чехію, Канаду, Австрію, Нідерланди, Болгарію, Фінляндію, Норвегію, Словаччину, Туреччину, Францію, Іспанію, Кіпр, Велику Британію, Данію, Грузію, Ізраїль, Португалію, Румунію, Швейцарію, Ірландію, Ісландію, Литву, Андорру, Естонію, Грецію, Угорщину, Молдову, Чорногорію, Сербію, Словенію.

Найбільш популярним форматом допомоги онлайн є листування в чаті — 52% звернень. Ще 41% консультацій провели за телефоном, а також 7% прийомів відбулися за допомогою відеозв’язку.Зі 100% звернень до онлайн-консультацій, ветеринари могли вирішити 88% всіх запитів дистанційно, лише 12% були перенаправлені у найближчі ветеринарні клініки. 

На основі консультацій ветеринари визначили трійку найпоширеніших проблем: дерматологічні (28%), розлади травлення (20%) та проблеми сечовидільної системи (15%).

Ветеринари також відзначають збільшення кількості звернень щодо проблем з поведінкою тварин, пов’язаних зі стресом та переляком. 

Для того, щоб отримати безкоштовну консультацію ветеринара можна перейти за посиланням та зареєструватися через сайт, обравши зручні дату та час. Або зателефонувати за номером 0 (800) 351-428. Консультації надають з 10:00 до 19:00 без вихідних.

Засновники проєкту: 

  • Некомерційний проект GladPet, який вже 7 років займається системним вирішенням проблеми безпритульних тварин, а також допомагає притулкам гуманітарно.
  • Канадська організація Veterinarians Without Borders, яка опікуються здоров’ям і безпекою тварин, людей і навколишнього середовища в Канаді та в усьому світі.

Клініка ветеринарної медицини “Пес і Кіт”, яка 18 років піклувалася про здоров’я та благополуччя домашніх улюбленців у місті Харків (зруйнована у 2022 році внаслідок ворожих обстрілів).