2 листопада у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкрилась виставка відомої мистецької родини, яка презентує твори декількох поколінь – художниці Зінаїди Васіної, рукотворні речі її матері, бабусі та прабабусі, а також живопис її доньки – Ганни Криволап.

На виставці представлені малюнки художньо-наукової реконструкції українського історичного костюма Зінаїди Васіної із серії  «Еволюція», над якою вона працювала багато років, а також сучасні живописні композиції.

Не менш цікавими є ранні роботи Ганни Криволап із серії «Рефлексія ідентичності», яку художниця створила ще у десятирічному віці. Виставка також демонструє і її зрілі роботи з великої серії «Стрічки», які дають можливість глядачам відчути, якої художньої майстерності досягла мисткиня.

Родзинкою виставкової експозиції є колекція «Народні іграшки» (1902-1994), створені власноруч бабусею Зінаїди Васіної Василиною Борисовою. Це справжні раритети, які були з любов’ю збережені в родині.

«Я дуже вдячна мамі за те, що вона зберегла ці артефакти – іграшки, вишиті рушники – творчість жінок попередніх поколінь. Мені здається, це дуже важливо, особливо в наш час. Ці роботи додають нам сили, енергії, надихають на нові проєкти», – поділилась своїми думками Ганна Криволап. Художниця також зізналася, що зробити спільну з мамою виставку, це її дитяча мрія, яка нарешті здійснилася.

Головна ідея цього мистецького проєкту – продемонструвати нескінченність українського роду, невичерпність талантів українських жінок, що передаються у спадок із покоління в покоління. Це своєрідна ілюстрація «родинного древа життя», закладеного традиціями українського народу.

Зінаїда Васіна – театральний художник, графік, художник-етнограф, науковиця. Член Національної Спілки художників України. Її наукові зацікавлення: етномистецтвознавство та історія українського костюма.  

Творче портфоліо Зінаїди Васіної достатньо різноманітне за жанрами. Протягом  70-90-х років вона працювала як художник-постановник на Українському телебаченні, в Національній опері України, Дитячому музичному театрі, Театрі класичного балету В.Вронського, Академії естрадно – циркового мистецтва, театрі (м.Фюрт, Німеччина), а також була провідним художником «Укрконцерту».

Мисткиня створила відкритий перфоманс з трипільського бодіарту в Нюрнберзі. В костюмах її авторства виступають творчі колективи провідних  ансамблів України, серед яких: хор ім. Г. Верьовки, Черкаський Народний хор, танцювальний ансамбль «Калина», камерний хор «Київські фрески», ВІА «Кобза».

Виставка триватиме до 2 грудня.