Лише за першу половину грудня по всій Україні повітряну тривогу, за даними моніторингового сервісу alerts.in.ua, оголошували майже 600 разів. Якщо сповіщення лунає вдень, то діти у школах спускаються до укриттів, сидіти там доводиться у середньому годину. Щоб не стресувати, «відлипнути» від телефонів і банально не нудьгувати, українські школярі долучаються до кампанії #BraveKidsUkraine.

Ця ініціатива Міністерства освіти і науки України та Фонду Східна Європа —  саме для навчальних закладів. Її мета — заспокоїти, розрадити, надихнути та підтримати юних українців. А допомагають у цьому ті, кого вони люблять і ким захоплюються – знаменитості, музиканти, блогери, тіктокери та інші відомі люди.

Веселі руханки, музичні ігри, мотивуючі звернення та тілесні практики — це саме те, що потрібно дітям, кажуть педагоги. Діти і дивляться, і повторюють із задоволенням. Все це стає у пригоді не лише під час тривоги, але і на уроці, і на перерві.

Під час уроку  у   в одній зі шкіл Черкас слухають звернення до дітей від Міністра освіти і науки Оксена Лісового

Черкаська школа повторює руханку від учасників проєкту #BravekidsUkraine

А коли зірка приходить до школи особисто, то це справжнє свято. Так було в укриттях київських шкіл. Молодших школярів розважала танцями і руханками ігромайстриня Тьотя PANDA.

А до підлітків завітав загадковий учасник гурту Kalush Orchestra — Килиммен. Просто відсидітись на стільчику не вдалося нікому — разом розучували фірмові рухи, якими гурт підкорив європейську сцену.

Також діти із задоволенням долучаються до онлайн-активностей, які пропонують відомі люди, публікують свої фото та відмічають сторінки #BraveKidsUkraine у соцмережах.

Заклади освіти також  розповідають про  #BraveKidsUkraine на своїх сторінках. Відеозвернення до дітей у межах кампанії на сьогодні вже записали понад 30 лідерів думок. Це сам міністр освіти і науки України Оксен Лісовий, британський актор Стівен Фрай, переможниця «Євробачення» Джамала, співачки Alyona Alyona та Юлія Саніна, співаки Melovin та Володимир Дантес, музикант гурту ТНМК Фагот, ветеран Олександр «Терен» Будько і багато інших.  

Ознайомитися з активностями кампанії можна на кількох платформах: сайті, Facebook, Instagram, YouTube і TikTok.

Кампанія #BraveKidsUkraine є частиною програми «Безпечна школа», яку Фонд Східна Європа реалізує у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Державною службою України з надзвичайних ситуацій та Міністерством внутрішніх справ України. Реалізується за підтримки проєкту «Фенікс», що виконується коштом Європейського Союзу.