Комплексне оновлення митних органів, активна боротьба з контрабандою, гармонізація українського митного законодавства з нормами ЄС, – така ціль Нацстратегії доходів, що передбачає реалізацію важливих кроків на шляху до трансформації української митниці в східну митницю Європейського Союзу.

Як повідомляє прес-служба Мінфіну, нова реформа передбачає серію ініціатив, які спрямовані на вдосконалення української митної системи. Йдеться про перехід до здійснення митних формальностей у відповідності до стандартів Євросоюзу. Одним із ключових елементів є впровадження нового Митного кодексу України, який буде базуватися на Митному кодексі ЄС.

Значна увага приділяється також зміцненню правового поля у сфері митного регулювання. Це охоплює унормування кримінальної відповідальності за контрабанду, недостовірне митне декларування, а також надання повноважень митним органам у сфері оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування контрабанди.

Реалізація окреслених заходів після впровадження обов’язкового компоненту (митної адмінреформи) допоможе Україні стати інтегрованою частиною європейського економічного та регуляторного простору, зміцнюючи свою позицію, як важливого митного партнера на східному фланзі ЄС.