Захисник Маріуполя Євген Угрін отримав власну квартиру за програмою “Серце Азовсталі. Вдома”.

Євген виріс у Греції, прожив там 12 років. Та він завжди хотів повернутися на Батьківщину і піти служити, як батько. Свій план він здійснив, щойно став повнолітнім.

З початком повномасштабного вторгнення оборонець без вагань став на захист України. Євген – один з бійців ТрО, які героїчно тримали оборону Міста Марії. Під час прориву на “Азовсталь” отримав тяжке поранення. Ворожа граната розірвалася поруч із ним, уламками пошкодивши руку. Однак Євген навіть з пораненням намагався всіляко допомагати побратимам. 17 травня 2022 року за наказом вищого керівництва вийшов у полон, де пробув 10 місяців. Звістку про повернення додому отримав у свій день народження – 28 січня.

Фото надаге ГО “Серце Азовсталі”

Попри отриману внаслідок поранення інвалідність захисник продовжує обороняти Україну. Цьогоріч напередодні дня народження на нього чекала ще одна гарна новина – він став учасником програми “Серце Азовсталі. Вдома” та отримав власну квартиру.

“Я навіть не уявляю, чого чекати на наступний день народження. Може в Маріуполь повернемося? Хочу подякувати Рінату Ахметову за таку підтримку наших військовослужбовців. Тих, хто пройшов бойові дії, побував в полоні. Це насправді дуже важлива підтримка для нас. Навіть коли ми сидимо в полоні і чекаємо на обмін,  ми вже там думаємо, як далі жити. І для тих, хто залишився без нічого, житло – це дійсно фундамент, на якому ти можеш будувати далі своє життя, створювати сім’ї, будувати своє майбутнє”, – розповів Євген Угрін.

Військовий отримав digital-бокс від “Серця Азовсталі”. За програмою “Здоров’я” пройшов реабілітацію у Моршині. Тепер оборонець має власне житло і може сконцентруватися на своєму майбутньому.

“Саме так ми бачимо цей шлях від фізично-психологічної реабілітації до самореалізації в майбутньому. Ким працювати, на кого навчатись, як обрати своє майбутнє. І своя оселя – це важливий етап, який закриває побутові потреби тих, хто втратив свою домівку. Євген із Сартани, що поблизу Маріуполя. І наразі це місто тимчасово окуповане.  Однак вже зараз герой може починати будувати своє майбутнє на новому місці. І ми будемо поруч із ним на цьому шляху”, – зазначила керівниця “Серця Азовсталі” Ксенія Сухова. 

Програма “Вдома” була створена за особистої ініціативи засновника “Серця Азовсталі” Ріната Ахметова. У 2023 році був реалізований пілотний проєкт – квартири для 15 оборонців Маріуполя. 

“Рінат Леонідович переконаний: якщо хлопцям надати квартири, вони зможуть більше робити для себе і для України. Це закриває базові потреби та дає можливість думати: як далі, куди далі? Для мене особисто, кожного разу, коли я потрапляю на вручення квартири, бачу неймовірну кількість енергії і щастя. І головне – мотивацію дорослих чоловіків, які дуже багато всього пройшли, щоб продовжувати будувати Україну. Коли ти з цим зіштовхуєшся, бачиш в цих очах майбутнє нашої країни. І воно в усіх нас вселяє надію”, – заявила секретар наглядової ради “Серця Азовсталі” Тетяна Кухоцька.