ФОП – платники ЄП звільняються від сплати земельного податку за земельні ділянки, які використовуються за призначенням для провадження господарської діяльності

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що відповідно до п.п. 269.1.1.1 п.п. 269.1.1 п. 269.1 ст. 269 ПКУ, платниками плати за землю є, зокрема, власники земельних ділянок, земельних часток (паїв).

При цьому, платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності, зокрема, з податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку І-ІІІ груп для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм), позичку, на іншому праві користування) та платниками єдиного податку ІУ групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва – п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 ПКУ.

Отже, звільняється від сплати земельного податку (в т. ч. обов’язку нарахування, подання податкової звітності із земельного податку) ФОП – платник єдиного податку:

– І-ІІІ груп  –  за земельні ділянки, що використовуються  такою особою за призначенням для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм), позичку, на іншому праві користування);
– ІУ групи, за земельні ділянки сільськогосподарського призначення, що використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast