Як повідомляє управління протидії кіберзлочинам в місті Києві – у в зв’язку із тим, що 1 вересня 2023 року Президент України презентував для українських школярів, їхніх батьків і педагогів інноваційний освітній цифровий проект «Мрія», виникла необхідність проведення ребрендінгу вже існуючого прєкту з одноіменою назвою у кіберполіції.
Ребрендінг, також, міститиме й перезапуск комунікації, а саме виготовлення та розміщення нових ознайомчих та рекламних матеріалів, з метою залучення більшої кількості небайдужих активних громадян. Окрім того планується, здійняти нову хвилю уваги до проєкту MRIYA, покращити комунікації із користувачами, залучити нових та активізувати вже існуючих, прийнято рішення провести ребрендінг проєкту, що включатиме в себе як заміну візуальних елементів так і комунікативної стратегії.
У чому суть проекту :
Насамперед, “Брама”- це ворота, які захищають від небезпеки та закривають нас від негативного впливу, це синергія громадян, приватного та державного секторів у протидії дезінформації та незаконному контенту в інформаційному просторі. Проект сповідує такі цінності, як прозорість; компетентність; незалежність та результативність. Місія: очищення інформаційного простору від російської пропаганди та дезінформації, знищення осередків незаконного поширення протиправного та забороненого контенту. Основні цілі: знищення російських осередків в Інтернеті, зменшення рівня булінгу та цькування в мережі, протидія наркотикам та шахрайству, навчання та тренінги з кібергігієни, просвіта населення щодо інформаційної гігієни, залучення та мотивація громадян до активної громадянської позиції
Для блокування того чи іншого джерела необхідно надсилати скарги і чим більше буде скарг, тим більша вирогідність того, що джерело буде заблоковано. Саме із цією метою ми пропонуємо нашим користувачам стати частиною «BRAMA».
Діяльність проєкту Брама направлена на захист медіа простору від російської пропаганди, блокування каналів поширення дезінформації, протиправного та забороненого контенту. Також, метою проєкту є покращення медіа-грамотності українців, зменшення впливу пропаганди на суспільство та популяризація безпечного поводження в мережі інтернет.
Учасникам пропонується:
- можливість повідомити про джерело неприйнятного контенту, для подальшого масового надсилання скарг спільнотою та подальшим блокуванням такого джерела;
- допомогти заблокувати джерело неприйнятного контенту, шляхом долученості до масового надсилання скарг;
- отримати поради щодо медіа та кіберграмотності;
- бути поінформованим про небезпечні схеми шахрайств, які ширяться мережею;
- бути обізнаним, щодо фейків, які просувають вороги у наш медіапростір.
Також, учасникам буде запропоновано розважальний контент, який дозволить трішки відволіктись від виконання завдань та порадіти разом із нами успіхам українських військових та недолугим вчинкам нашого спільного ворога.
Отже, Кіберполіція запрошує долучитись до соціального проєкту “БРАМА” https://t.me/+w4kxmyvZCBNkYWEy найбільше інформаційне військо, яке налічує більше ніж 170к громадян.
Станом на січень 2024 року учасниками спільноти заблоковано понад 26 тисяч джерел поширення неприйнятного контенту. Як видно із статистики – роботи ще багато і ми потребуємо допомоги нових небайдужих і активних учасників.
Джерело: інспектори Кіберполіції Києва – Лілія Пронтенко та Наталя Осадча
ЯКЩО ТИ НЕ МОЖЕШ ДОНАТИТИ СВОЇМИ СИЛАМИ АБО ФІНАНСАМИ, ТО ТИ МОЖЕШ ДОНАТИТИ СВІЙ ЧАС! https://t.me/+w4kxmyvZCBNkYWEy.