Група народних депутатів запропонувала вдосконалити правове регулювання земель оборони, зокрема тих, які здаються в оренду для сільськогосподарських цілей. Відповідний законопроєкт передали на розгляд комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики.

В законопроєкті  пропонують:

  • скоротити максимальний термін оренди земель оборони з 50 до 3 років;
  • заборонити здавати землі оборони в оренду іноземним державам, особам чи організаціям;
  • заборонити орендареві земель оборони здавати цю ділянку в суборенду.

Аналітикиня Центру спільних дій Ірина Корженкова вважає, що це б дозволило б залучити додаткові кошти на потреби армії.

“За 50 років може змінитися чимало: починаючи від ринкової ставки за гектар, закінчуючи фінансовими зобовʼязаннями орендаря. Це допоможе державі регулярно переглядати умови оренди відповідно до економічної ситуації й реагувати на потреби чи запити орендарів. Обмеження оренди на три роки  дозволяє залишатися більш гнучкими в системі оплати й підлаштовуватися під ринок”, – пояснює аналітикиня.

На її думку, пункт про заборону оренди земель оборони іноземцями допоможе України гарантувати свою національну безпеку.

“Землі не мають здаватися під час війни іноземним країнам та їхнім громадянам. Це стратегічне для оборони країни питання, адже це землі, на яких знаходяться військові частини. Теоретично, їх можуть орендувати люди, повʼязані з рф. Те саме стосується суборенди. Адже держава віддасть в користування землі одній людині, а вона зможе передати їх якійсь іншій неперевіреній особі”, – зазначає Ірина Корженкова.