Поліція охорони Київщини підбила підсумки першого місяця реалізації пілотного проєкту «Офіцер служби освітньої безпеки» та розповіла про наступні кроки.

23 лютого минає перший місяць, як у дев’яти школах Київщини розпочали стажування правоохоронці в межах проєкту «Офіцер безпеки». Поліцейські пройшли відповідний курс навчання, де звертали увагу на вмінні спілкуватися з дітьми, системі захисту прав дітей та наданні домедичної допомоги.

«За цей час, на щастя, не відбулося жодних екстрених ситуацій. Однак, протягом цього місяця у кожному закладі освіти були неодноразово відпрацьовані навчання на швидке реагування екіпажу поліції охорони у разі натиску кнопки «термінового виклику», – зазначив заступник начальника поліції охорони Київщини, полковник поліції Олександр Білоконний.

У доповіді було зауважено, що свій робочий день офіцери безпеки починають з 7:00 зі вхідного інструктажу та обходу території. Після цього правоохоронець зустрічає учасників навчального процесу на вході до школи.

До позитивних результатів діяльності правоохоронці відносять реакцію дітей на присутність поліцейського у закладі:

«Хочу вам сказати, що ми помітили значну цікавість зі сторони дітей до професії правоохоронця. Звертаються з запитаннями та порадами щодо роз’яснення певних ситуацій у правовому полі. Правоохоронець проводить регулярні профілактичні бесіди. Важливо, що куріння коло навчальних закладів звелось до нуля. Як і носіння електронних сигарет до школи, що легко знаходить металошукач. А не всі діти воліють, щоб батьки були в курсі їх поганої звички. Також, охоронець слідкує, щоб під час освітнього процесу діти не покидали територію школи», – наголосив заступник начальника поліції охорони Київщини, полковник поліції Олександр Білоконний.

Відповідно до другого етапу реалізації проєкту, протягом весни ще у 200 навчальних закладах Київщини з’являться офіцери безпеки. Перевагу у відборі кандидатів будуть віддавати жінкам, які мають належне ментальне та фізичне здоров’я.

Нагадуємо, всі офіцери безпеки забезпечені бодікамерою, портативними раціями, металошукачами та планшетами.