Український союз промисловців і підприємців і Об’єднання організацій роботодавців України готують позачерговий надзвичайний з’їзд, присвячений заходам із підтримки стійкості економіки та підвищення її самодостатності в умовах воєнного стану. Третій рік повномасштабної війни рф проти України зробив цілком очевидним факт боротьби на виснаження ресурсів. Українська економіка потребує негайних додаткових заходів, спрямованих на зростання ВВП, виробництва, платоспроможності внутрішнього ринку.

Наразі 47% доходів державного бюджету формуються за рахунок зовнішньої фінансової допомоги. Кожна гривня із власних прибутків: податки бізнесу і громадян, продаж держоблігацій тощо – спрямовується на потреби оборони України. На фоні ризиків зменшення обсягів чи затримки із надходженням допомоги від партнерів, а також потреби збільшення закупівель озброєння, запуску відповідних власних заводів ОПК тощо,  важливими є спільні зусилля держави і бізнесу по розвитку економічних потужностей. Це є питанням національної безпеки.

УСПП і ООРУ підтримали ініціативу Президента України по запуску економічної платформи “Зроблено в Україні”, інші Укази глави держави по інтенсифікації діалогу і партнерства Уряду та підприємців. Разом з іншими бізнес-асоціаціями Український союз промисловців і підприємців став підписантом спільної Заяви з Кабміном про співпрацю.

З’їзд  розгляне конкретні заходи щодо збільшення виробництва в Україні, першочергово –  товарів із високою доданою вартістю, переробної промисловості, інноваційно-індустріальних напрямків.

Окрім цього, особливу увагу буде приділено питанню консолідації громадянського суспільства, пріоритету верховенства права, рівності всіх перед законом, подолання корупції, діалогу влади та неурядових структур, заснованому на повазі, довірі, прозорості дій.

До участі у з’їзді будуть запрошені представники парламенту, Офісу президента, Кабміну, РНБОУ, бізнес- та неурядових організацій України, профспілок, аналітичних центрів, волонтерських спільнот.