Цьогоріч бізнес разом із Урядом, інститутами громадянського суспільства та ключовими іноземними партнерами працюватиме над реалізацією більше 30 індикаторів Плану для Ukraine Facility. Від їх виконання залежить отримання 50 млрд євро допомоги ЄС до 2028 року та зокрема 16 млрд. євро в 2024 році.

Нагадаємо, План для Ukraine Facility вже затверджений КМУ та буде спрямовано на оцінку Європейській комісії. Після цього програма Ukraine Facility остаточно набере чинності.

Для виконання індикаторів необхідно продовжити та посилити програми щодо розвитку інфраструктури, розмінування, відновлюваної енергетики, підтримку малого та середнього підприємництва тощо. Серед іншого, цьогоріч Україна має реалізувати зусилля в напрямках розвитку людського капіталу, покращення бізнес-середовища та розвитку пріоритетних галузей економіки.

Український союз промисловців і підприємців разом із Антикризовим штабом стійкості економіки в умовах воєнного стану напрацювали конкретний план дій щонайменше для 3 базових галузей – АПК, гірничо-металургійний комплекс, будівельних матеріалів. По всім цим напрямкам пропоновано збільшення внутрішнього споживання (замовлення від держави), локалізацію виробництва, доступ до публічних закупівель. А також розширені програми кредитування. Документи спрямовано в ВРУ, Офіс президента, РНБОУ, Кабмін. По деяким пропозиціям вже прийняті рішення (курс на розвиток переробної галузі, розширення локалізації на нові категорії товарів, програма компенсацій на с/г техніку тощо).

Чималим пластом роботи залишається доступ виробників до ресурсів.

Платоспроможні банки в 2023 році за попередніми даними, отримали 86,5 млрд грн чистого прибутку. Це майже вчетверо вище показника за 2022 рік. Водночас, рівень кредитування економіки України найнижчий серед розвинених країн – всього 10% ВВП (В Польщі, Чехії – від 70%). Фінансовий голод відчувають більше 60% підприємств, а серед малого бізнесу цей показник перевалює за 85%.

УСПП ініціював спільне засідання Кабміну та НБУ разом із бізнес-асоціаціями, представниками банківського сектору, щоб напрацювати спільну політику щодо збільшення кредитних портфелів для бізнесу.

Нагадаємо, що УСПП став підписантом спільної Заяви КМУ та бізнес-асоціацій України про співпрацю щодо реалізації ініціативи і Указів Президента про запуск економічної платформи «Зроблено в Україні».

Разом із представниками Уряду, ВРУ та галузевих асоціацій, експертних установ діловий союз вже провів засідання Антикризового штабу щодо конкретних кроків із стимулювання національного виробництва.

Діловий союз, поруч із тим,  стикнувся із спробою блокування його роботи та роботи АШ з боку певних урядових структур – зокрема, окремих представників Секретаріату Кабміну.

УСПП підтримали десятки бізнес-асоціацій України, народні депутати, громадські і державні діячі.

Незважаючи на такі провокативні дії окремих чиновників, робота УСПП по реалізації Указів Президента, розробки державної політики підтримки державного виробника, залучення інвесторів триває.

Промисловці і підприємці підсилили програмну співпрацю із Польщею – партнерами УСПП стали всі провідні місцеві ділові асоціації, готується відкриття Представництва УСПП у Варшаві, заключення низки угод із інвестиційними фондами та окремими компаніями – потенційними інвесторами в проєкти з відновлення, економіку України.