Майже 630 млн гривень – на таку суму нанесено шкоду Бородянській територіальній громаді! Головна причина – забруднення земель внаслідок діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, які незаконно утилізували тверді побутові відходи на території Бородянського звалища – повідомляє прес-служба Північного офісу Держаудитслужби

          Як з’ясувалося, відходи з Бородянки та інших навколишніх населених пунктів роками утилізували на полігоні, який узагалі не пристосований для цього. Об’єм відходів – майже 876 тисяч куб. метрів. Ці та інші кричущі факти встановили київські аудитори спільно з фахівцями Державної екологічної інспекції Столичного округу. На вимогу Північного офісу Держаудитслужби створили комісію – з метою проведення огляду земельних ділянок на території Новозаліського старостинського округу №7 Бородянської селищної територіальної громади.

Фото прес-служби ПО Держаудітслужби

          За даними комісії, у селі Нове Залісся постраждала велика ділянка землі, де завдано шкоди на суму 39 млн грн. Йдеться про площу 13,35 га – це близько 20 футбольних полів «Вемблі» у Лондоні! Ще понад 590 млн грн – збитки від засмічення земель комунальної власності. На ці ділянки завозили сміття транспортними засобами, які не належать комунальній організації Бородянської селищної ради «Благоустрій-Бородянка».

          Послуги за транспортування відходів (які вивозили ледь не з усього Бучанського району) сплачували різним компаніям: ТОВ «Утілсервіс», ТОВ «Утіл-сервіс», ТОВ «Укр-Еко-Сервіс». Саме ці фірмочки, за даними системи Prozzorro, укладали договори на послуги з розміщення відходів на полігоні у Новому Заліссі. Тобто спритні ділки, не маючи дозвільних документів для господарської діяльності, роками займались протизаконною утилізацією. Завдяки такому «бізнесу» вони одержали понад 4,6 млн грн неправомірних доходів!

          Більше того, сам полігон навіть не обладнаний необхідними засобами для утилізації відходів і не пройшов обов’язкової екологічної оцінки. Там зафіксовано перевищення показників вмісту амонію, хлоридів і нітратів. А це створює велику екологічну загрозу через ризики забруднення підземних вод, річок і криниць, якими користуються місцеві жителі.

          Після завершення перевірки всі необхідні матеріали будуть направлені до правоохоронних органів для притягнення винних осіб до відповідальності. Не виключено, що де-кому доведеться сісти не лише на лаву підсудних, а й навіть за грати…