У місті, де історія сплітається з сучасністю, в музеї, що зберігає дух великого Кобзаря, з’явився він – Mr.K, художник-фантом, майстер інсталяцій, чий талант мандрує світом непомітно, але впевнено, як шепіт вітру серед стін старого міста. У Національному музеї Тараса Шевченка, в оазі культурного спокою , відкрилася експозиція, яка стала містком між минулим та майбутнім, між болем і надією. Mr.K, художник без обличчя, але з глибоким внутрішнім світом, представив світу дві інсталяції, що змушують серце битися сильніше, а розум – шукати відповіді.

“Відкрий свою свідомість” – інсталяція, яка ніби вирвана з серця війни, але наповнена мирними відтінками думок та рефлексій. Артефакт, переданий українськими воїнами, став основою твору, у якому кожен відшукатиме свою відповідь на питання про війну, мир та людяність. Ця інсталяція – не просто експонат, а заклик до розуміння, відкриття серця світові, який потребує змін.

“Крихка надія на щасливе життя” – витвір, де броньовані плити стають полотном для зображення надії. Це не просто артефакти; вони – символи мужності та віри в краще майбутнє. Художник майстерно грає з розташуванням плит, створюючи зміст, який змінюється разом з точкою зору глядача, нагадуючи про хрупкість буття та важливість моменту тут і зараз.

Фото надане Ольгою Герасимчук

Mr.K – це голос тих, хто не може висловитися, дзеркало суспільства, що шукає себе серед руїн минулого і невизначеності майбутнього. Його роботи в стилях поп арт, стріт арт, неокласицизм є свідченням того, що сучасне мистецтво – це не лише для вузького кола цінителів, але й для широких мас, доступне в стінах музеїв, де кожен може знайти джерело натхнення, роздумів та, можливо, відповіді на власні питання.

Відвідування цієї експозиції в Національному музеї Тараса Шевченка – це не просто культурний відпочинок, а подорож у глибини власної свідомості, запрошення до діалогу з самим собою і зі світом, що нас оточує. І хоча виставка триватиме недовго, з 5 по 15 квітня, враження та думки, які вона залишить, житимуть у серцях відвідувачів набагато довше.

Музей розташований у палаці мецената Миколи Терещенка, збудованому в ХІХ столітті у стилі італійського неоренесансу.  

Графік роботи: середа-неділя, 10:00 -18:00 

Адреса: Київ, бульв. Т. Шевченка, 12 (м. Театральна)

Телефон для консультацій: 044 234 25 56

Вхідний квиток — 130 грн, пільговий — 60 грн