“Як створити ЦНАП з нуля в об’єднаній територіальній громаді  – досвід інституційного створення ЦНАП Програми “U-LEAD з Європою” (ЦНАП – Центр надання адміністративних послуг).

“За минулий рік місцеве самоврядування отримало додатково дохід 2,9 млрд грн за надання адмінпослуг”, – повідомив віце-прем’єр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко на прес-конференції в агентстві “Інтерфакс-Україна” у четвер.

Віце-прем’єр зазначив, що за збільшення кількості послуг, що надаються, дуже важливою залишається їхня якість.

За словами Г.Зубка, в Україні працюють понад 700 центрів адмінпослуг (123 в об’єднаних громадах), але значна їхня частина вимагає інституційної допомоги, оскільки була створена до початку децентралізації, і наразі не всі з них належним чином виконують свої ключові функції.

“Якщо держава ефективно надаватиме адміністративні послуги населенню, то населення більше довірятиме такій державі. Але йдеться не лише про довіру громадян, ми говоримо і про імідж всієї країни”, – зазначив координатор сектора з децентралізації Представництва ЄС в Україні Фредерік Коен.

У свою чергу програмний директор “U-LEAD з Європою” від Sida Камеран Худур додав, що за результатами реалізації програми передбачено створення до 600 центрів адмінпослуг, а також розробку і запуск систем, які допомагатимуть реалізовувати електронне урядування в Україні.

Через це, за допомогою міжнародних партнерів, було розроблено посібник “Як створити ЦНАП з нуля в об’єднаній територіальній громаді – досвід інституційного створення ЦНАП Програми “U-LEAD з Європою”.

Керівник напряму щодо поліпшення якості надання адмінпослуг “U-LEAD з Європою” Сусанна Делланс повідомила, що цей посібник – один із семи, які спрямовані на спрощення створення та поліпшення роботи центрів адмінпослуг в Україні.