Вимога ТЦК передуватиме позову щодо обмеження в праві керування авто. Днем її вручення вважатиметься навіть той день, коли на пошті поставили відмітку, що доставити документ не вдалося. Мобілізаційний закон №10449 запроваджує новий документ, який можуть отримувати українці від ТЦК. Ідеться про “вимогу”, яку не варто плутати з повісткою. Детальніше про це розповіли в “Судово-юридичній газеті”.

Вимога ТЦК — це фактично попередження перед зверненням військкомату до суду щодо обмеження особи в праві керування транспортним засобом.

Для її вручення може бути кілька підстав:

  • неявка українця за повісткою;
  • непроходження людиною медогляду;
  • неуточнення громадянином своїх військово-облікових даних протягом 60 днів.

Спочатку керівник ТЦК в таких випадках має звернутися до поліції. Отримавши відповідь, що правоохоронці не змогли відшукати ухилянта й доставити його у військкомат, начальник протягом 5 днів надсилає поштою вимогу.

Днем її вручення вважається:

  • день, коли людина отримала документ поштою під розписку;
  • день, коли на пошті проставили відмітку про відмову в отриманні або про неможливість вручення вимоги (за адресою, відомою ТЦК);
  • день, коли пошта отримала відмову або відмітила неможливість вручення за адресою, зареєстрованою за законом (якщо ТЦК не відома інша).

Якщо протягом 10 днів із дня вручення вимоги громадянин не виконує добровільно свій обов’язок, військкомат звертається до суду. Там уже можуть ухвалити рішення обмежити особу в керуванні авто.