Військовозобов’язаним чоловікам з України у Польщі не продовжать право на перебування, і їх можуть депортувати, – міністри оборони Польщі та Литви підтримують зусилля України щодо мобілізації чоловіків призовного віку, про це вони заявили на спільній прес-конференції. Міністри пообіцяли допомогти Україні репатріювати чоловіків призовного віку, які залишили країну, аби уникнути відправлення на фронт. Про це пише Financial Times. У статті зазначається, що Києву потрібні сотні тисяч новобранців для армії, яка з трудом стримує наступ Росії на сході України.

Польща стала основним притулком для тих, хто уникає конфлікту. За оцінками центрального банку Польщі, у країні може перебувати до 200 000 українських чоловіків. Раніше цього місяця Україна призупинила консульські послуги для чоловіків призовного віку, які проживають за кордоном, включаючи Польщу, ускладнюючи їм продовження перебування у цій країні.

Міністр оборони Польщі Владислав Косиняк-Камиш заявив, що українцям не будуть продовжувати право на перебування в Польщі та що їх можуть депортувати. Литва також готова вжити заходів для повернення українців призовного віку, розглядаючи різні варіанти, такі як обмеження соціальних виплат, дозволів на роботу і документів. Як нагадує FT, новий закон про мобілізацію в Україні передбачає доступ до консульських послуг за умови реєстрації на військову службу. Обмеження викликали негативну реакцію серед українців за кордоном, багато хто звинуватив уряд у порушенні конституційних та людських прав.