У суботу, 4 травня, на сайті Верховної Ради оприлюднено урядовий законопроект №8371 щодо заборони Московської церкви в Україні. Це сталось перед другим читанням в українському парламенті. З текстом документа можна ознайомитись на сайті українського законодавчого органу. У документі, зокрема передбачається заборона діяльності Московського патріархату — Російської православної церкви та релігійних організацій, які є частиною Російської православної церкви, у тому числі й Української православної церкви.

Законопроект про заборону Московського патріархату в Україні

Скріншот з сайту Верховної Ради

Оприлюднений закон має на меті захист національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України, запобігання колабораціонізму, припинення розпалювання міжрелігійної ворожнечі та дестабілізації релігійного середовища в Україні.

Ініціаторкою законопроекту про заборону Московської церкви є народна депутатка Оксана Савчук.

Найбільше церков Московського патріархату розташовано в Донецькій області, а саме 683 церкви, а у Дніпропетровській та Вінницькій областях є по 526 церков, які мають відношення до Росії. Важливо зазначити, що, попри таку велику кількість чинних проросійських церков, а саме 8097, лише 22 з них вказують приналежність до Московського патріархату у своєму найменуванні.

За даними “Опендатабот”, до початку повномасштабної війни в Україні нараховувалось 8782 церкви Московського патріархату. За понад два роки російсько-української війни до Православної церкви України перейшло лише 685 церков.