У міжнародному пісенному конкурсі “Євробачення-2024” перемогу здобула Швейцарія

У ніч з 11 на 12 травня відбувся фінал пісенного конкурсу “Євробачення”, який цьогоріч пройшов у шведському Мальме. Перемогу на Євробаченні-2024 здобула Швейцарія, яку представляли Nemo з піснею The Code. Вони набрали 591 бал.

Україна, яку представляв дует Jerry Heil і alyona alyona, посіла третю позицію з 453 балами, з них 146 – від журі: Чехія і Молдова дали нашій країні по 12 балів.

Пісенний конкурс «Євробачення-2024» — 68-й пісенний конкурс, який проходив у МальмеШвеція, після перемоги Лорін з піснею «Tattoo» на Євробаченні-2023. Півфінали пройшли 7 та 9 травня, фінал — 11 травня 2024 року[3]. Швеція прийматиме конкурс усьоме, а місто Мальме — втретє.

Фінал відбувся 11 травня 2024 року о 22:00 за київським часом (21:00 за CET). У ньому змагалися 25 країн — переможниця минулого року Швеція, яка є автофіналісткою, країни «Великої п’ятірки» — Велика Британія, Іспанія, Італія, Німеччина, Франція, а також 10 країн-фіналісток з кожного півфіналу.

Нідерланди були дискваліфіковані з фіналу через інцидент представника країни Йоста Кляйна з учасницею знімальної групи після виступу у півфіналі; щодо інциденту ведеться подальше розслідування. Порядкові номери для голосування за країни, що виступають після Нідерландів, залишилися без змін. Самі Нідерланди все одно віддавали бали іншим країнам — глядачі мають право голосувати у фіналі, а бали від нідерландського журі залишаться дійсними. Загальне голосування журі за 26 країн-учасниць, яке відбулося ще у п’ятницю, перерахували таким чином, що Нідерланди не отримають жодного балу. Наприклад, якщо Нідерланди посіли 9 місце за рішенням національним журі у певній країні, то пісня, яка посіла 10 місце, тепер посяде 9-те й отримає 2 бали, а колишнє 11 місце стане 10-м та отримає 1 бал.