В середньому двоє дітей на день гинуло, або зазнавало поранень в Україні з часу повномасштабного вторгнення Росії. Такими оцінками поділилась регіональна директорка у Європі та Центральній Азії дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ Регіна де Домінікіс, передає Голос Америки.

“Щонайменше 1 993 дітей в Україні загинуло чи зазнало поранень з часу ескалації війни два роки тому, в середньому дві дитини [зазнавало поранень чи гинуло] щодня”, – повідомила посадовиця.

Вона додала, що йдеться про перевірені цифри ООН, а справжня кількість жертв, ймовірно, є значно більшою.

“Як з усіма війнами, безвідповідальні рішення та дії дорослих коштують дітям їхніх життів, позбавляють їх безпеки та майбутнього”, –  наголосила Домінікіс.

Крім фізичної шкоди, війна завдає також психологічних травм дітям та шкодить їхньому добробуту, зазначає представниця  ЮНІСЕФ. Майже мільйон дітей в Україні не мають доступу до очного навчання, через загрози для їхньої безпеки.

Домінікіс закликала до негайного припинення вогню в Україні, а також “припинення жорстокого застосування вибухових пристроїв в населених пунктах та атак на цивільні об’єкті та інфраструктуру, через які непропорційно страждають діти”.

“Понад усе українським дітям потрібен мир”, – йдеться у її заяві