З нагоди святкування одного з найяскравіших свят української культури – Дня вишиванки, поліція охорони Київщини вирішила створити сюжет про історію традиційної сорочки в Київській області.

«Щоб розповісти вам більше про особливості вишиванки Київщини ми вирішили завітати у гості до 86-річної заслуженої майстрині народної творчості, флагмана освіти і науки України Федірко Ніні Іванівни, яка є почесною мешканкою Броварського району», – наголошує прес-секретар поліції охорони Київщини Анастасія Кудрицька.

У доробку майстрині – 180 технік вишивання. І найголовніше, Ніна Іванівна єдина, хто знає забуті техніки 1700 років, які вже ніхто не використовує.

«Ключовою відмінністю одягу в Київській області був фасон. Вишиванки Київщини мають вільний крій з широким подолом. Основними мотивами на сорочках були троянди, маки, хміль, калина, а також ромбики та квадратики, з яких складали потрібний візерунок», – уточнює майстриня Ніна Іванівна.

Саме її вишиту сорочку у 2023 році пілот знищеної  Мрії Дмитро Антонов підняв на висоту 11 000 км.  Українська вишиванка, як мрія про Перемогу злетіла над хмарами та здійснила велику мандрівку світом.

Понад 83 власноруч вишитих вишиванок Ніна Іванівна подарувала справжнім патріотам: відомим особистостям, лікарям, захисникам України. Бо як стверджує сама майстриня: «патріоти мають носити вишиванку!»

Ай справді, вишиванка для українців – це не просто одяг, а патріотичний знак, що об’єднує нас у культурному просторі та нагадує про наше коріння.

Цінуйте українські традиції. Плекайте код нації у серці.